Paulius Senūta Tomo Kaunecko nuotr.

Šiandien Lietuvos knygynuose pradedama prekiauti Pauliaus Senūtos, pažįstamo iš reklamos pasaulio, debiutiniu romanu „Sfera“ (leidykla „Baltos lankos“).

Nuo rugpjūčio mėn. pradžios spaudoje bei internete mirgėjusios knygos reklamos skaitytojus intrigavo drąsiais šūkiais: „Išlįskit iš altorių šešėlio“, „Sodybų tuštėjimo metas baigėsi“, „Pamirškit paskenduolę“; visuose kartojosi frazė: „nauja lietuviška knyga“. Tačiau apie ką naujoji knyga, numanyti galima tik iš kelių knygą skaičiusių žymių asmenų atsiliepimų – ant „Sferos“ viršelio ketvirto puslapio nugulė Ingridos Šimonytės, Akvilės Kavaliauskaitės, Sauliaus Urbonavičiaus-Samo bei Ernesto Parulskio citatos.

„Esu iš tų, kuriems kai kurie dalykai absoliučiai aiškūs ir nėra jokios alternatyvios nuomonės. Visgi skaitydama šią knygą pagavau save kiek suabejojusią tuo, kad Žemė yra apvali“, – perskaičiusi „Sferą“ teigė ekonomistė Ingrida Šimonytė.

„Sfera“ – tai žvilgsnis į protus žmonių, kuriuos laikome bepročiais. Romano herojai tokie tikri, kad skaitydama girdėjau juos kalbančius savo virtuvėje. Buvo nejauku, o kartais – be galo juokinga. Lietuvių literatūroje ligi šiol nebuvo nieko panašaus“, – apie knygą atsiliepia žurnalistė, rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė.

„Tai knyga, kuri kelia šiandienos žmogui svarbius egzistencinius klausimus apie prasmę, o „įkaltų“ tiesų kvestionavimas, naivus ir snobiškas herojų maištas duoda impulsą permąstyti, ar visos tiesos, kuriomis tikime, yra nepajudinamos. Aktualu ir nauja lietuviškų knygų lentynoje. Moderni kalba ir geras skonis“, – romaną įvertino televizijos laidų prodiuseris, pramogų pasaulio atstovas Saulius Urbonavičius-Samas.

„Skaitydamas „Sferą“ jaučiausi, lyg dalyvaučiau elitiniame protmūšyje, kurį moderuoja azartiškas vedėjas, žaidimo eigoje keičiantis ir jo taisykles, o kartais – ir pačią žaidimo prigimtį“, – knygą apibūdino rašytojas, žurnalistas Ernestas Parulskis.

Paklaustas, apie ką jo naujas romanas „Sfera“, knygos autorius pasakojo: „Knyga – apie dviejų labai protingų vyrų draugystę, kurie tiki vienu labai kvailu dalyku – tuo, kad Žemė yra plokščia. Paradoksalu, tačiau jie daug protingesni nei jų aplinka. Šiame kontekste nagrinėjamas klausimas, kas iš tiesų yra protinga ir kas kvaila, ir ar galima į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti.“

Senuta_Sfera_virselis.indd

„Knygoje vienu metu pinasi trys linijos: bičiulių draugystė, plokščios Žemės idėjos istorija ir šiuolaikinės popkultūros atspindys – slaptų agentų istorija. Kartu su skirtingomis linijomis keičiasi ir pasakojimo tonas: nuo rimto, kartais bauginančio iki komiško ar tiesiog absurdiško. Knygos žanras nuolat kaitaliojasi – yra ir psichologinio, ir filosofinio, ir istorinio, ir detektyvinio romano motyvų“, – paprašytas atskleisti naujosios knygos žanrą, kalbėjo P. Senūta.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: