© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Garsus egiptiečių kilmės aktorius Omaras Sharifas (Omaras Šarifas), mirė penktadienio popietę Kaire, būdamas 83-ejų. Kaip teigia jo agentas, aktorius mirė ligoninėje, kur jį ištiko staigus širdies smūgis.

O. Sharifas buvo vienas garsiausių egiptiečių kilmės aktorius, labiausiai žinomas dėl savo vaidmenų kino klasika tapusiuose ir Oskarais apdovanotuose filmuose „Arabijos Lorensas“ (Lawrence of Arabia) ir „Daktaras Živago“ (Doctor Zhivago). Už vaidmenis šiuose filmuose, O. Sharifas pelnė „Auksinio gaublio“ apdovanojimus.

Gimęs ir augęs medienos prekiautojo šeimoje, aktorius nuo pat vaikystės buvo išskirtinis vaikas. Omaras Sharifas mokėsi Viktorijos koledže Aleksandrijoje, kur parodė savo gabumus kalbų srityje – jis puikiai mokėjo anglų, arabų, ispanų, italų, graikų ir prancūzų kalbas. Vėliau aktorius nusprendė tęsti savo studijas Kairo universitete, kur baigė matematikos ir fizikos studijas, po kurių dirbo savo tėvo medienos dirbtuvėse. Tačiau, kaip aktorius sakė viename iš savo interviu, jis niekada nesijautė savo vėžiose – po kurio laiko O. Sharifas nusprendė studijuoti aktorystę Karališkoje dramos meno akademijoje, Londone.

1954 metais O. Sharifas pradėjo savo kaip aktoriaus karjerą egiptietiškuose filmuose. Charizmatiškas, visada kupinas idėjų ir energijos, dailios išvaizdos ir puikiai bridžą lošęs O.Sharifas iš karto užkariavo žiūrovų simpatijas. Neilgai trukus, puikius aktoriaus sugebėjimus pastebėjo britų  kilmės režisierius Davidas Leanas (Deividas Lynas), kuris pasiūlė vaidinti filme „Arabijos Lorensas“  (Lawrence of Arabia). 1963 metais aktorius buvo  nominuotas JAV Kino akademijos apdovanojimui už Šerifo Alio vaidmenį šiame filme.

Kino filmo “Lawrence of Arabia” kadras

Po šio debiuto, aktoriui atsivėrė platus kelias į Holivudo platybes – per 5 metus, O. Sharifas suvaidino net 8 pasaulinės šlovės sulaukusiuose filmuose. Vienas jų – vyresniems žiūrovams iš Sovietų okupacijos laikotarpio puikiai žinomas filmas „Juokinga mergiotė“ (Funny Girl), kuriame aktorius filmavosi su pasaulinio lygio žvaigžde Barbra Streisand (Barbara Straizand), kuriai šis filmas buvo debiutinis. Iš viso, aktorius Omaras Sharifas nusifilmavo 56 kino juostose.

Kino aikštelėje Omaras Sharifas sutiko ir savo gyvenimo meilę Faten Hamama (Fatena Hamama). Pora susipažino filmuodamiesi filme „Kova Slėnyje“ (Struggle in the Valley), po kurio nusprendė susituokti. O. Sharifas, augęs kaip katalikas, atsivertė į islamo tikėjimą ir vedė savo sužadėtinę. 1957 metais jiems gimė sūnus Tarek El-Sharif (Tarekas El-Šarifas). Po 20 metų bendro gyvenimo, pora nusprendė pasukti skirtingais keliais ir 1974 metais jų santuoka iširo. Kalbama, kad jie palaikė draugiškus santykius iki  pat F. Hamamos mirties – ji mirė 2015 sausio 17 dieną,  sulaukusi 83-ejų metų.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

O. Sharifas taip pat garsėjo stipria priklausomybe nuo rūkymo – per dieną jis surūkydavo apie 100 cigarečių. Tačiau, po 1992 metais atliktos sunkios širdies kraujagyslių šuntavimo operacijos, šio įpročio aktorius atsisakė.

Paskutiniu laikotarpiu, aktoriaus sveikata stipriai pablogėjo. Dar gegužės mėnesį, jo sūnus T.El-Sharifas pranešė, jog aktorius kenčia nuo sunkios Alzheimerio ligos formos – jis sunkiai prisimena savo karjerą, šeimos narių vardus ir sunkiai orientuojasi aplinkoje.

Taip pat skaitykite: Christopher Lee – aktorius nešęs savyje daug šarmo ir parako

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: