Patriotic Millionaires archyvo nuotr.

Pasaulyje privačių reaktyvinių lėktuvų parkas per pastaruosius du dešimtmečius išaugo daugiau nei dvigubai. Privatūs lėktuvai išmeta bent 10 kartų daugiau teršalų nei komerciniai lėktuvai vienam keleiviui, neproporcingai prisidėdami prie aviacijos sektoriaus poveikio klimatui.

Atsižvelgiant į klimato problemas, vienas amerikietis,  privataus lėktuvo savininkas nusprendė sumažinti žalą ir paskelbė parduodantis savo privatų lėktuvą. Milijonierius Stephenas Prince’as atsisako savo Cessna 650 Citation III. Jis nusprendė atsisakyti savo vidutinio dydžio, ilgo nuotolio verslo lėktuvo, kuriame telpa iki devynių keleivių – po to, kai sužinojo, kiek daug daugiau anglies dioksido išskiriama skraidant privačiai, palyginus su komerciniu lėktuvu.

“Mane pribloškė tai, kad būdamas taip įsimylėjęs privačias keliones lėktuvu, buvau pasiryžęs nekreipti dėmesio į tai, kokią siaubingą žalą darau aplinkai ir ateities kartoms”, – taip sakė jis CNN. “Turiu pasikeisti. Aš tiesiog negaliu toliau to daryti”, – sakė milijonierius.

Stephenas Prince’as prieš “Citation III” turėjo pusšimtį privačių lėktuvų, kurie yra didžiausi ir brangiausi, jo kada nors turėti lėktuvai, vien eksploatavimo išlaidos siekia apie 275 000 – 300 000 JAV dolerių per metus. Jis sako, kad skraidyti privačiai yra taip gerai, kad net atsiranda priklausomybė. “Tai tiesiog absoliučiai geriausias būdas keliauti. Bet aš to atsisakysiu. Aš tiesiog grįžtu prie skraidymo komerciniais lėktuvais, kai pastaruosius šešerius ar septynerius metus skraidžiau privačiai”, – sako jis.

Šis  lėktuvas ,,Cessna” šiuo metu yra vertas apie 1 milijoną dolerių, o dabartinėje rinkoje jis turėtų gana greitai rasti savo pirkėją. Nors verslininkas, gali atsisakyti savo lėktuvo, tačiau jis nesiruošia visiškai atsisakyti privačių kelionių lėktuvu. “Turiu draugą, kuris leis man išsinuomoti savo mažesnį orlaivį”, – sako jis, ketindamas jį naudoti tik du ar tris kartus per metus, kad išvyktų į fazanų medžioklės draustinį. Jis priduria, kad neketina, įtikinėti kitus milijonierius atsisakyti savo privačių lėktuvų, esą tai jų sprendimas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: