Filmo "Wonderful Losers" kadras

Pagrindinį prizą už geriausią dokumentinį filmą Varšuvos kino festivalyje pelnęs Arūno Matelio filmas Nuostabieji lūzeriai. Kita planetakino teatruose pasirodys kitų metų pradžioje. Tačiau jį jau matę kino bei sporto profesionalai negaili komplimentų filmui, išaukštinančiam pasiaukojimą vardan kito.

Filmas parodo mums kitą, nematomą prestižinių lenktynių „Giro d’Italiapusę ir vadinamuosius gregorius, profesionalius dviratininkus, kurie paaukoja savo asmeninį rezultatą dėl komandos lyderio pergalės.

Filmo universalumą ir jausmingumą pastebėjo Varšuvos festivalio žiuri. Nuostabieji lūzeriai. Kita planetaskatina susimąstyti, kad šešėlyje liekančius didvyrius galime atpažinti visur ne tik sporto pasaulyje, bet ir namuose, darbe, gatvėje.

Tue Steen Müller, įtakingiausio tinklo European Documentary Networkvienas iš įkūrėjųvadina aukštos meninės vertės kūriniu, kurį turi pamatyti visame pasaulyje.

Varšuvos kino festivalyje įvykusioje pasaulinėje filmo premjeroje dalyvavo lenktynių „Giro dItaliair Tour de Francenugalėtoja Edita Pučinskaitė: Tai tikras ir nuoširdus filmas, dovana kiekvienam, kuris aukojasi dėl kito dviračių sporte ir gyvenime.

Jai antrino kitas profesionalus sportininkas, pasaulio kalnų dviračių sporto čempionas Elijus Čivilis papildė: Filmas, pakeičiantis suvokimą apie laimėtoją. Nuostabu būti lūzeriu.

Filmas pagauna tave nuo pirmųjų akimirkų. Dviratininkų skausmas tampa tavo skausmu, jų žaizdos tavo žaizdomis, filmui komplimentus žėrė Varšuvos kino festivalio direktorius Stefan Laudyn.

Šis brandus kūrinys pasakoja apie didingiausią žmogišką savybę – pasiaukojimą dėl kito. Nuostabieji lūzeriai palieka gilų pėdsaką dviratininko sieloje, po premjeros portale Laboratorium WIĘZIrašo žurnalistas Mateusz Madejowski.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

Išskirtinius kadrus bei filmą jau mačiusiųjų pasisakymus galite pamatyti čia:

Lietuvoje filmo premjera žiūrovų laukia kitų metų pradžioje.

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: