© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ne tėvai, o medikai gali nuspręsti, ar vaiką būtina skiepyti, ar ne, sako sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė, argumentuodama siūlymą už vaikų neskiepijimą įvesti baudas.

“Administracinių teisės pažeidimų kodekse ir dabar yra straipsnis, kuris numato tėvų atsakomybę už netinkamą savo vaiko priežiūrą. Į priežiūrą patenka ir sveikatos klausimai. Ne tėvai, o tik medikai gali spręsti, ar vaiką reikia skiepyti, ar ne”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams teigė ministrė.

Jos vadovaujama ministerija parengė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymą, kuriuo numatoma įvesti tris privalomus skiepus – nuo poliomielito, tymų ir raudonukės.

“Be abejo, tais atvejais, kada medikai nustato, kad gali būti kontraindikacijos arba vaiko sveikata yra tokia, kad galbūt netikslinga skiepyti, tuo atveju, aišku, skiepai nebūtų privalomi”, – pabrėžė R.Šalaševičiūtė.

Ji priminė, kad jos pirmtakas Vytenis Andriukaitis buvo pasirašęs įsakymą, jog neskiepyti vaikai nebus priimami į darželius. Ši tvarka turėjo pradėti galioti 2016 metų sausio 1 dieną.

“Susipažinus su ta tvarka, kuri šiandien galioja, nustatyta, kad iš tikrųjų mes įstatymu nesame reglamentavę, ar skiepai privalomi, ar neprivalomi, todėl tie kiti žingsniai yra truputį teisiškai neteisingai reglamentuoti. Todėl parengėme Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymą, kuriuo numatėme, kad skiepai yra privalomi”, – aiškino ministrė.

Anot jos, pastarasis tymų protrūkis parodė, kad skiepytis būtina. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, iki šių metų liepos 27 dienos Lietuvoje registruoti 44 tymų atvejai, susirgo 11 vaikų ir 33 suaugusieji.

Nustačius privalomus skiepus, tėvams už vaikų neskiepijimą grėstų nuo įspėjimo iki 115 eurų baudos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: