kickstarter.com nuotr.

Gruodžio 3-iosios naktį kūrybinių idėjų paramos portale „Kickstarter“ kino režisierius Romas Zabarauskas („Streikas“, „Porno melodrama“) sėkmingai užbaigė savo ilgo metražo filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ finansavimo kampaniją. Filmui paaukojo 308 rėmėjai, kartu surinkę 20,886 dolerius. Taip buvo įgyvendintas dvidešimties tūkstančių dolerių tikslas, kurio nesurinkus aukos būtų likusios rėmėjų sąskaitose. Likus vos keletai valandų iki kampanijos pabaigos projektą išgelbėjo dosni, tris tūkstančius dolerių viršijusi JAV kino platinimo bendrovės „TLA Entertainment Group“ savinininko Derek Curl parama.

„Esu labai laimingas dėl tokios mūsų sėkmės. Nuostabu suvokti, kad tiek daug žmonių palaiko mane ir mano veiklą… Tai suteikia daug pasitikėjimo savimi, kurio šiais metais man trūko“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė 24-ių metų kino režisierius, dėkodamas filmo rėmėjams.

R. Zabarausko minios finansavimo kampanija išsiskyrė tuo, kad režisierius savo rėmėjams pažadėjo nusiųsti savo paties erotinio akto nuotrauką. Provokuojantis sumanymas sukėlė nemažą tarptautinės spaudos susidomėjimą – pasirodė straipsniai bei interviu JAV, Prancūzijos, Kanados, Didžiosios Britanijos ir kitų valstybių žiniasklaidoje; tarp jų – interviu vieno populiariausių JAV portalų „Huffington Post“ interneto televizijoje. Pristatinėdamas filmą R. Zabarauskas atkreipė dėmesį į Lietuvoje 2010-ais metais priimtą Nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisą, kuri jo teigimu – homofobiška ir nesuderinama su žodžio laisve.

Vaidybinis filmas pasakos apie patį Romą Zabarauską – homoseksualų režisierių, padedantį savo draugei, kino aktorei Indrei pabėgti iš Lietuvos, po to kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Kartu į kelionę Romas Zabarauskas pasiima savo meksikietį vaikiną Carlos.

Romą Zabarauską „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ filme vaidins aktorius, menininkas Denisas Kolomyckis. Jo draugę Indrę įkūnys aktorė Irina Lavrinovič, o meilužį Carlos suvaidins neprofesionalus aktorius iš Meksikos, Adrian Escobar. Epizodinį vaidmenį filme atliks ir dainininkas Vaidas Baumila. Filmavimo darbai turėtų prasidėti 2015-ų metų vasarą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: