Pexels.com nuotr.

Šiaurės Korėja pranešė apie nežinomą virškinimo trakto epidemiją ūkininkavimo regione, Pietų Hvangėjos provincijoje, nuo Šiaurės Korėjos sostinės nutolusioje per 120 kilometrų. Ši situacija dar labiau padidina spaudimą izoliuotai šaliai, kadangi protrūkis kilo Šiaurės Korėjai kovojant su savo pirmuoju COVID-19 infekcijos protrūkiu.

Korėjos centrinė naujienų agentūra pranešė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-un trečiadienį išsiuntė vaistus į vakarinės pakrantės miestą Haeju (liet. Hedžu), pasitelkdamas medicinos įgulas ir epidemiologinius tyrėjus, tam, kad padėtų pacientams, kenčiantiems nuo „ūmios žarnyno epidemijos“, neatskleisdamas užkrėstų žmonių skaičiaus ir nenurodydamas aiškios ligos. Kaip teigia Pietų Korėjos pareigūnai – tai galėtų būti ūmi žarnyno infekcija – cholera arba vidurių šiltinė.

Sekmadienį valstybinė naujienų agentūra KCNA (Korėjos centrinė naujienų agentūra – aut. past.) detalizavo prevencines priemones, įskaitant karantiną ir intensyvų gyventojų tikrinimą, taip apsaugant gyventojus nuo šio protrūkio tolimesnio plitimo. Didelis dėmesys bus skiriamas labiausiai pažeidžiamiems žmonėms – vaikams, vyresniojo amžiaus žmonėms.

Pietų Hvangėjos provincija, kurioje yra Haeju miestas, yra pagrindinis Šiaurės Korėjos žemės ūkio regionas. Būtent tai kelia nerimą dėl galimo poveikio šalyje, kadangi šiuo metu šalyje yra jaučiamas maisto stygius. Nors infekcijos plitimo per pasėlius tikimybė yra maža, tačiau svarbiausia yra dezinfekuoti vandens tiekimo šaltinius, siekiant užtikrinti geriamojo vandens saugumą. Šios priemonės turėtų užtikrinti, kad ūkininkavimas nebūtų sutrikdytas pagrindiniame Šiaurės Korėjos žemės ūkio regione.

Šiaurės Korėjos sostinė Pchenjanas kasdien skelbia karščiuojančių pacientų skaičių, tačiau neįvardina jų kaip COVID-19 pacientų – greičiausiai dėl testavimo rinkinių trūkumo. KCNA sekmadienį pranešė apie dar 19 310 naujų karščiavimo atvejų, tačiau nedetalizavo, kiek iš tų pacientų buvo užsikrėtę COVID-19 virusu. Iš viso daugiau nei 4,6 mln. žmonių pasireiškė karščiavimo simptomai nuo tada, kai gegužės viduryje pirmą kartą buvo pripažintas COVID-19 atvejis Šiaurės Korėjoje. Ekspertai taip pat įtaria, kad vyriausybės kontroliuojamos žiniasklaidos paskelbti skaičiai yra nepakankamai tikslūs ir jais pasitikėti negalima, o jų ir kitų teiginių patikrinti tiesiog neįmanoma dėl suvaržytos spaudos šalyje.

Šiaurės Korėja teigė, kad COVID-19 banga rodė mažėjimo ženklų, tačiau PSO (Pasaulio sveikatos organizacija – aut. past.) šio mėnesio pradžioje užginčijo Šiaurės Korėjos sostinės Pchenjano teiginius sakydama, kad situacija tik blogėja.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: