© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vykdant Vyriausybės pavedimą, Teisingumo ministerijoje sudaryta darbo grupė, kuri iki rugpjūčio 31 d. parengs teisės aktų projektus dėl teisės į lytinę tapatybę reglamentavimo.

Darbo grupei vadovauja teisingumo viceministras Paulius Griciūnas, jos nariai – Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijų atstovai, Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme, nevyriausybinių organizacijų atstovai, teisės mokslininkai.

Rengiamos pataisos padės įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo 2007 m. rugsėjo 11 d. sprendimą, kuriuo Lietuva buvo pripažinta pažeidusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

2007 m. Europos Žmogaus Teisių Teismas byloje „L. prieš Lietuvą“ pripažino Konvencijos 8 str. pažeidimą ir įpareigojo Lietuvą per 3 mėnesius nuo sprendimo įsigaliojimo priimti įstatymą dėl lyties pakeitimo. Lietuvos Civilinio kodekso 2.27 straipsnio 2 dalyje yra nuostata, kad lyties pakeitimo sąlygas ir tvarką numato įstatymas.

Kadangi Seimas nebuvo priėmęs atitinkamo įstatymo, Lietuvos Vyriausybė 2008 metais pareiškėjui sumokėjo Teismo priteistą turtinę ir neturtinę žalą. Tačiau vien žalos atlyginimas nereiškia galutinio Teismo sprendimo įvykdymo.

Europos Tarybos Ministrų Komitetas, prižiūrintis EŽTT sprendimų vykdymą, 2014 m. rugsėjo 25 d. priėmė sprendimą taikyti byloje „L. prieš Lietuvą“ sprendimo vykdymo sustiprintą priežiūrą ir paragino Lietuvos institucijas pabaigti teisėkūros procesą dėl teisės aktų projektų, kuriais būtų pašalinta ši teisės spraga.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: