© Austėjos Žostautaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Saulėtą ir šiltą rugpjūčio penktadienio vakarą Vilniečius ir miesto svečius elegantiškai pradėti savaitgalį kvietė prašmatni prancūziška iškyla „Vakarienė baltai“. Tai paslaptingiausias  kulinarinis renginys vykstantis panašiu metu visame pasaulyje ir jo tėvynėje Paryžiuje.

Šios gurmaniškos vakarienės pasaulyje vyksta jau 25 metus, o Lietuvoje ir Baltijos šalyse įvyko antrąjį kartą. „Vakarienė baltai“ („Dîner en Blanc“) tradicija susiformavo Prancūzijoje kaip išskirtinės kultūros ženklas. Mat, prancūzai piknikauti įpratę eiti pasipuošę, kruopščiai pasigaminę gurmaniškų valgių ir visai dienai. Jie mėgaujasi iškylavimo procesu tarsi menu, o bendravimas su kitais yra pagrindinis užsiėmimas. Tokia tradicijos idėja atrodo gana egzotiškai šiais visuotinio skubėjimo ir lėkimo laikais.  Tad, šokiu renginiu prancūzai nori visą pasaulį išmokyti sustoti ir pasimėgauti laiku gamtoje stilingai.

© Austėjos Žostautaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Lietuviško renginio „Vakarienė baltai“ organizatoriai džiūgavo tokių gausiu buriu žmonių susirinkusių švęsti gyvenimą, įžymybių dalyvavimu ir geru oru. Šiemet baltasis piknikas surengtas pačioje miesto judėjimo širdyje Gedimino prospekte. Tai ne tokia kamerinė aplinka Rotušės aikštė ar parkas. Tokia netradicine vieta organizatoriai tikriausiai norėjo, kad renginys būtų labiau matomas visuomenei  ir reklamuotų pats save. Tiesa, ši renginio vieta paskelbta likus mažiau nei valandai iki jo pradžios. Tačiau kruopščiai ruoštis  iškylai dalyviai raginti jau iš anksto: specialios akcijos ir nuolaidos taikytos baltoms prekėms visose parduotuvėse, bei paslaugoms grožio salonuose prekybos centre„Europa“. Gediminas Andriuškevičius, prancūziško restorano „Brasserie de Verres en Vers“ vyriausiasis šefas, „Vakarienei baltai“ ruošė specialų meniu, kuris buvo nepriekaištingas nuo užkandžių lėkštėse, gėrimų taurėse iki stalo puošybos detalių.

© Austėjos Žostautaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Daugiausiai išradingumo šiemet dalyviai galėjo parodyti savo aprangoje bei jos detalėse. Todėl akis kur paganyti buvo ne tik gurmanams, bet ir stilistams. Tiesa, pagal renginio taisykles dalyvių aprangai taip pat galioja taisyklės. Jokiu sportinio tipo marškinėlių, šortų, suknelių, kedukų, paprastų batelių (laivelių). Apranga turi lygiuotis į klasikos standartus ir būti puošni. Galimi įvairųs subtilūs galvos apdengalai. Šioje srityje šiemet labiausia ir sužibėjo „Vakarienė baltai“ dalyvių išradingumas. Dalyviais šioje iškyloje gali būti visi iš anksto užsiregistravę ir visus minėtus aprangos reikalavimus atitikę asmenys. Tad, kas nespėjo šiemet sudalyvauti renginyje su nekantrumu gali laukti kitos vasaros.

© Austėjos Žostautaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: