Pexels.com archyvo nuotr.

Odos darinių susidarymas gali būti tam tikrų ligų požymis. Gydytojai vis garsiau kartoja, kad odos darinių susidarymui reikalingos tam tikros organizmo veiklos pokyčių sąlygos. Ypač saulėtu metų sezonu patartina atidžiau stebėti savo odos būklę. Po šio laikotarpio dažnai į privačias klinikas kreipiasi pacientai, kuriems aktualus apgamų šalinimas (Vilniuje) ar kitos odos būklę pagerinančios procedūros. Bet, atsiradę apgamai ne visada yra problema, kurią galima ignoruoti.

Apgamų šalinimas klinikose turi būti atliekamas naudojant patikrintą įrangą

Jeigu per trumpą laiką ant jūsų odos atsirado net ne vienas, o keli apgamai, tuomet nereikėtų į tai numoti ranka. Svarbiausia yra kreiptis į klinikas, kuriose dirba profesionalūs gydytojai. Opia problema įvardijamas pacientų pasirinkimas, kuomet jie kreipiasi į grožio salonus galvodami tik apie odos estetiką. Jeigu odą kamuoja apgamų atsiradimas, tuomet tai signalizuoja apie galimas ligas, kurias reikia tirti išsamiau.

Rinktis gydymo įstaigas apgamų šalinimui – būtina, nes tik tokiu atveju bus galima užtikrinti sklandų gydymą bei jūsų sveikatos būklės priežiūrą. Kai kurie apgamai tikrai nėra ženklas, kad jus užklupo odos vėžys (Melanoma). Šie odos dariniai gali atsirasti esant tam tikriems organizmo veiklos pokyčiams. Net senėjimas daro įtaką apgamų atsiradimui. Tad, svarbiausia yra kuo greičiau nustatyti jų atsiradimo priežastį, o tik po to galvoti kokiais metodais turėtų būti atliktas apgamų šalinimas.

Apgamai šalinami skirtingais metodais

Apsilankius pas gydytoją – dermatovenerologą, bus galima sužinoti dėl kokios priežasties ant jūsų odos ima rastis vis daugiau apgamų. Atlikus specialius tyrimus, gydytojas nurodys kokį metodą teks pasirinkti norint pašalinti šiuos odos darinius. Pabrėžiama, kad tyrimas gali trukti ilgiau, jeigu dermatovenerologui kils įtarimas dėl melanomos diagnozės. Tokiais atvejais, pacientas siunčiamas pas chirurgą – onkologą.

Jeigu nustatoma, kad apgamas ar apgamai atsiranda dėl melanomos, tuomet tikėtina, kad visi odos dariniai bus šalinami chirurginiu būdu. Būtent tyrimai parodys ar bus pasitelkiamos operacinės procedūros ar tiesiog lazerinės technologijos. Kai apgamai susidaro dėl įprastų priežasčių, tuomet jų šalinimo procedūrą atlieka gydytojai dermatovenerologai ar tiesiog dermatologai. Jie naudoja specialius lazerius, kurie yra patikimi ir šiuos odos darinius pašalina per itin trumpą laiką.

Ką svarbu žinoti apie apgamų šalinimą lazeriais?

Ši procedūra, kaip minėta, trunka gana neilgai. Pacientai, priklausomai nuo to kiek apgamų bus šalinama, turės procedūrinėje kėdėje išsėdėti vos kelias dešimtis minučių. Jeigu šalinamas tik vienas nedidelis apgamas, tuomet procedūra trunka dar trumpiau.

Geriausia tai, kad apgamų šalinimas lazeriais nepriverčia keisti kasdieninių planų. Mat, visi pacientai po procedūros iš karto gali keliauti namo ar į darbą. Gydytojas po procedūros tiesiog užklijuos tą vietą pleistru, ir pateikęs pagrindinę informaciją dėl odos priežiūros, išleis jus iš kabineto.

Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas klinikoje Vilniuje Clinicin.

Užsakymo Nr. KMC210218

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: