Organizatorių archyvo nuotr.

Apipjaustymas yra tema, dėl kurios darosi vis daugiau pokalbių. Daug kas apie tai kalba kaip apie kultūrinę ar religinę praktiką, kuri atliekama keletuose pasaulyje esančiuose regionuose. Tačiau apipjaustymas taip pat atliekamas siekiant pagerinti vyrų sveikatą ir sumažinti tam tikras ligas. Šiandienos įraše aptarsime apipjaustymo poveikį vyrų seksualinei ir bendrajai sveikatai.

Kokie yra apipjaustymo privalumai?

Vienas pagrindinių apipjaustymo privalumų yra sumažinta uždegimo rizika. Tai ypač aktualu vyrų, kenčiančių nuo ypač jautrios galvutės ar varpos odos, atveju. Apipjaustymas sumažina šių odos sričių sudirginimą ir mažina riziką susirgti infekcinėmis ligomis.

Kitas svarbus privalumas yra mažesnė lytiškai plintančių ligų, tokių kaip ŽIV ir herpis, rizika. Tyrimai parodė, kad apipjaustyti vyrai rečiau užsikrečia šiomis infekcijomis, palyginti su tais, kurie nebuvo apipjaustyti. Taip yra dėl to, kad apipjaustymas sumažina neapsaugotos odos kiekį ir taip sumažina tikimybę virusams ar bakterijoms patekti per odos plyšį.

Ilgesnis seksas. Manoma, kad apipjaustyta varpa dėl mažesnio jautrumo padidina abiejų partnerių malonumą sekso metu. Tai reiškia, kad vyrui gali prireikti daugiau laiko, kad pasiektų orgazmą, todėl jis gali patirti didesnį pasitenkinimą tiek sau, tiek suteikti partneriui.

Apipjaustymo trūkumai

Vienas pagrindinių apipjaustymo trūkumų yra sumažėjęs ertmės jautrumas. Kadangi apipjaustymo metu pašalinamos tam tikros nervų ląstelės, gali sumažėti ertmės jautrumas ir padidėti ejakuliacija.

Komplikacijos po apipjaustymo

Nors apipjaustymas yra saugi procedūra, vis tiek gali pasireikšti tam tikros komplikacijos. Vienas iš dažnesnių apipjaustymo komplikacijų yra infekcija. Dėl to rekomenduojama reguliariai kruopščiai plauti apipjaustytą sritį ir juolab nebandyti atliekamų seksualinių veiksmų patalpose, kuriose yra didesnė infekcijos rizika. Taip pat gali pasireikšti vamzdelio susiaurėjimas ar randų susidarymas.

Apipjaustymo rekomendacijos

Apipjaustymas rekomenduojamas vyrų, kenčiančių nuo smulkiosios ertmės kraujagyslių susiaurėjimo, kadangi tai gali sukelti didesnę riziką susirgti infekcine liga. Taip pat apipjaustymas rekomenduojamas tiems, kuriems pasireiškia dažni inkstų akmenys. Tačiau apipjaustymas nerekomenduojamas tiems, kurie yra alergiški vietiniam anestetikui ar turintys kraujavimo sutrikimų.

Reziume: ar verta?

Apipjaustymas yra kontroversiška tema, tačiau reikia suprasti, kad jis gali turėti tiek privalumų, tiek trūkumų. Apipjaustymas gali sumažinti uždegimų ir galvos bei kiaurymės vėžio riziką, tačiau gali padidinti ejakuliaciją ir sumažinti ertmės jautrumą. Tačiau , apipjaustymas gali sukelti tam tikras komplikacijas, tokias kaip infekcija, vamzdelio susiaurėjimas ar randų susidarymas. Siekiant išvengti pasekmių, būtina laikytis rekomendacijų ir kruopščiai atlikti procedūrą. Galutinis sprendimas dėl apipjaustymo priklauso nuo kiekvieno vyrų fizinių savybių, sveikatos, bei poreikių.

Jei visgi pasiryžote šiai operacijai, būkite tikri, kad pasirinkote savo srities profesionalus. Svarbu patikėti savo sveikatą patyrusiems specialistams ir atidžiai pasverti visus “už” ir “prieš”. Bet kuriuo atveju visada verta pasikonsultuoti su gydytoju ir nustatyti, ar apipjaustymas jums tinka. Tikimės, jog straipsnis buvo naudingas, o visa reikia informacija vienoje vietoje.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: