Organizatorių archyvo nuotr.

Seksas yra gyvenimo dalis, susijusi ne tik su malonumu, bet ir nauda sveikatai. Tiek įprasti lytiniai santykiai, tiek masturbacija gali suteikti netikėtos naudos įvairiems gyvenimo aspektams. Tai patvirtina moksliniai medicinos šaltiniai.

Sekso privalumai vyrams

Neseniai atliktame tyrime atrasta, kad vyrai, kurie dažniau užsiiminėja lytiniais santykiais, turi mažesnę riziką susirgti prostatos vėžiu. Nustatyta, kad vyrams, kurie ejakuliuoja daugiau nei 21 kartą per mėnesį, palyginus su tais, kurie tai daro 4-7 kartus per mėnesį, tikimybė susirgti prostatos vėžiu buvo 20% mažesnė.

Vyrams seksas gali turėti įtakos net mirtingumui. Vieno tyrimo, kuris buvo atliekamas 10 metų, duomenimis, vyrų, kurie 2 ar daugiau kartų per savaitę patiria orgazmą, mirtingumo rizika buvo 50% mažesnė nei tų, kurie seksu užsiima rečiau. Nors rezultatai prieštaringi, kai kurie tyrimai rodo, kad, padidėjus seksualiniam aktyvumui, gali pagerėti bendra sveikata ir spermos kokybė.

Lytinių santykių nauda moterims

Seksualinis aktyvumas moterims gali pagerinti šlapimo pūslės kontrolę, palengvinti menstruacinius ir priešmenstruacinius spazmus, sustiprinti dubens raumenis, paskatinti vaisingumą, apsaugoti nuo endometriozės (audinių augimo už gimdos ribų) ir padidinti makšties lubrikaciją. Orgazmas skatina kraujotaką ir išskiria natūralias skausmą malšinančias chemines medžiagas. Seksas netgi padeda atrodyti jauniau ir skatina švytinčią odą. Tai galima sieti su streso mažinimu, geresne nuotaika ir kraujo išsiliejimu po oda, kuris yra natūrali susijaudinimo proceso dalis.

Geras seksas yra tarsi treniruotė dubens dugno raumenims. Kai patiriamas orgazmas, šie raumenys susitraukia, o tai juos stiprina. Tai lemia mažiau skausmo sekso metu ir mažesnę makšties iškritimo tikimybę. Stiprus dubens dugnas yra svarbus norint išvengti šlapimo nelaikymo, kuris tam tikru gyvenimo laikotarpiu kamuoja apie 30 % moterų. Moterims, kurios po menopauzės ir toliau išlieka lytiškai aktyvios, rečiau pasireiškia makšties atrofija. Makšties atrofija gali sukelti skausmą lytinių santykių metu ir šlapinimosi sutrikimus.

Mankštos pakaitalas

Kaip ir bet kokia fizinė veikla, seksas naudingas širdžiai. Nustatyta, kad vyrams, kurie užsiimdavo seksu 2 kartus per savaitę ar dažniau, širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip insultas ar infarktas, rizika buvo mažesnė nei tiems, kurie seksu užsiimdavo kartą per mėnesį ar rečiau. Lytiniai santykiai teikia tokius privalumus kaip kraujospūdžio mažinimas, kalorijų deginimas, širdies sveikatos stiprinimas, širdies ligų, insulto bei hipertenzijos rizikos mažinimas bei raumenų stiprinimas.

Nors seksas pats savaime nėra aukšto intensyvumo sportas, jį galima laikyti lengva mankšta. Paskelbtas nedidelis tyrimas parodė, kad vyrai per 25 minučių trukmės sekso seansus sudegindavo vidutiniškai 4 kalorijas per minutę, o moterys – 3.

Tiems, kurie nerimauja, kad sekso metu patiriamas krūvis kelia grėsmę širdžiai, Amerikos širdies asociacijos moksliniame pareiškime dėl seksualinio aktyvumo ir širdies bei kraujagyslių ligų teigiama, kad lytiniai santykiai yra saugūs žmonėms, kurie gali sportuoti be jokių širdies sutrikimų nuo 3 iki 5 metabolinių ekvivalentų (MET). MET yra energijos (kalorijų), išeikvojamos užsiimant tam tikra veikla, matas. Pratimai su 3 MET yra maždaug tokie pat, kaip ėjimas vidutiniu tempu, o 5 MET yra tarsi žemo intensyvumo aerobikos treniruotė.

Stipresnė imuninė sistema

Žmonių, kurie reguliariai užsiima lytiniais santykiais, organizme yra didesnis kiekis medžiagų, ginančių organizmą nuo mikrobų ir virusų. Atlikus tyrimą, dažnai (1-2 kartus per savaitę) lytiškai santykiaujančių žmonių seilėse buvo daugiau imunoglobulino A (IgA). Retai (rečiau nei kartą per savaitę) lytiškai santykiaujančių žmonių seilėse buvo gerokai mažiau IgA. IgA – tai antikūnas, kuris atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią ligoms ir yra pirmoji gynybos nuo žmogaus papilomos viruso, arba ŽPV, priemonė.

Skausmo malšinimas

Orgazmas gali blokuoti skausmą. Nustatyta, kad tiek lytiniai santykiai, tiek masturbacija gali užkirsti kelią lėtiniam nugaros ir kojų skausmui. Daugelis moterų pasakoja, kad lytinių organų savistimuliacija gali sumažinti menstruacijų spazmus bei artrito skausmus. Kitas tyrimas rodo, kad seksualinė veikla gali visiškai arba iš dalies palengvinti migreną ir klasterinius galvos skausmus.

Įrodyta, kad vien tik žvilgsnis į partnerį ar net jo nuotrauka gali padėti numalšinti skausmą. Tyrimo, atlikto Stanfordo universitete Kalifornijoje, metu anesteziologai dalyviams rodė jų romantinių partnerių arba patrauklių nepažįstamųjų nuotraukas. Jie nustatė, kad vien žiūrėjimas į romantinius partnerius gerokai prislopino skausmo pojūtį.

Kokybiškesnis miegas ir mažiau streso

Orgazmo metu organizme išsiskiria oksitocinas, dar vadinamas meilės arba intymumo hormonu, ir endorfinai. Šių hormonų derinys gali veikti raminamai, dėl ko gerėja miego kokybė. Geresnis miegas prisideda prie ilgesnio gyvenimo, suteikia daugiau energijos dienos metu, mažina galvos skausmą, stiprina imuninę sistemą ir padeda atsipalaiduoti.

Seksas gali padėti sumažinti stresą, nes padidina endorfinų ir kitų hormonų, gerinančių nuotaiką, kiekį. Kaip fizinio krūvio forma, lytiniai santykiai taip pat gali padėti nusiraminti. Be to, nustatyta, kad seksualinis aktyvumas apsaugo nuo kraujospūdžio padidėjimo stresinių įvykių metu. Nors šis poveikis buvo ryškesnis žmonėms, kurie turėjo sueitį su įsiskverbimu, masturbacija taip pat gali padėti išlikti ramiems. Apie masturbatorių naudą daugiau informacijos sužinosite čia.

Užsiėmimas seksu turi daugybę privalumų. Ne tik lytiniai santykiai, bet ir masturbacija teigiamai veikia įvairius gyvenimo aspektus. Stiprėja širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja miego kokybė bei apsiginama nuo įvairių ligų.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: