Organizatorių archyvo nuotr.

Neretai tėvai linkę manyti, kad kol jų atžalai neišdygo visi nuolatiniai dantys, pradėti rūpintis netaisyklingu sąkandžiu – dar ankstoka. Visgi ilgai delsti nereikėtų – susigrūdusius dantis sudėtinga kruopščiai išvalyti, tad jie gali pradėti gesti. Ortodontinis gydymas – ne tik vaikus kamuojanti problema, bet ir suaugusiųjų neaplenkianti bėda. Nedidelis nukrypimas nuo normos gali lemti didesnę dantų padėties patologiją ateityje, tad taisyklingu sąkandžiu reikėtų pasirūpinti kaip įmanoma anksčiau.

Gydymo taikymas

Ortodontinių problemų yra ne viena. Pačias elementariausias nesunkiai pastebime ir be specialisto apžiūros. Tačiau esama tokių, kurias geba nustatyti vien specialistai. Tai reiškia, kad konsultuotis pas gydytojus ortodontus reikėtų ne tik tuomet, kai patys nesame patenkinti savo ar atžalų dantų išvaizda, todėl profilaktiškai tai rekomenduotina daryti vaikams tarp aštuonerių ir trylikos metų amžiuje. Tokiu metu gana sparčiai auga veidas. Tinkamu momentu identifikavus abiejų žandikaulių bei dantų padėties sutrikimą ir pritaikius tinkamą ortodontinį gydymą, nesunku pašalinti kone visas sąkandžio bėdas. Be to, jaunesniame amžiuje daugelis kreivų dantų nesunkiai ištiesinami ortodontiniais aparatais, kurie yra išimami. Dar kitaip jie yra vadinami plokštelėmis.

Pasirinkus ir pritaikius profesionalias šiuolaikines ortodontines sistemas galima sukurti akinančią šypseną bei taisyklingą sąkandį tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kaip pabrėžia ortodontas Z. Romanovas, ortodontinis gydymas būna taikytinas kreivai išdygusių dantų tiesinimui, netaisyklingam sąkandžiui gydyti, veido ir žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimams koreguoti, minėtų ligų profilaktikai.

Galimybės išvengti problemos

Jei kalbant apie vaikus, požymių rodančių, jog pats metas aplankyti gydytojos ortodontus, yra ne vienas. Šį poreikį išduoda nevalingas noras čiulpti pirštą, kvėpuoti per burną, apsunkęs kramtymas, veido simetrijos netekimas ir kt. Kiti požymiai, tokie kaip dantų susigrūdimas, gali būti pastebimi vizualiai.

Organizatorių archyvo nuotr.

Siekiant išvengti sudėtingu laikomo ortodontinio gydymo, atkreipti dėmesį į dantų padėtį ypač derėtų septynerių-devynerių metų vaikams. Tokiame amžiuje būtina nuolat stebėti dantų kaitą ir sąkandžio formavimąsi. Laiku aptikti sutrikimai, pritaikytos intervencijos ir pasirinktos odontologinės paslaugos padės išvengti didelių problemų ateityje. Anksti susizgribus gydymas greičiausiai bus trumpesnis bei lengvesnis. Suaugusiųjų dantys taip pat gali būti ištiesinti, tik šio gydymo trukmė, labai tikėtina, bus kiek ilgesnė, bet rezultatas dažniausiu atveju pranoks turėtus lūkesčius.

Gydymo būdai ir trukmė

Ortodontinio gydymo būdų bent keli. Prevencinis gydymas. Ankstyvesniame amžiuje taikomi kai kurie metodai padėtų užkirsti kelią gresiančiai medicininei intervencijai. Mioterapijos taikymas, ortodontinio treinerio pasitelkimas, elementarių pratimų atlikimas padės apsisaugoti nuo ilgų vizitų pas ortodontą.

Ortodontinis gydymas Kaune nuimamais aparatais (ortodontinės plokštelės). Nuimami, individualiai gaminami ortodontiniai aparatai. Jie tvirtinami burnoje tam tikrais kabliukais. Paprastai turi kelis aktyvius elementus: sraigtus, spyruokles.

Dantų plokštelės. Jomis gydomos vaikų sąkandžio problemos, kompensuojamas vietos trūkumas nuolatiniams dantims. Jas gana paprasta išsiimti, nesunku išvalyti, jos būna pačių įvairiausių spalvų. Visgi pasižymi ir keliais trūkumais: ne visi dantų judesiai lengvai atliekami, adaptacijos metu gali būti neišvengta vaiko kalbos sutrikimų, o siekiant puikių bei ilgai išliekančių rezultatų, plokštelė turėtų būti nešiojama nepertraukiamai.

Tiek romanovoklinika.lt, tiek kitose klinikose, ortodontinio gydymo trukmė priklausys nuo paciento amžiaus. Ne mažiau lems pradinės dantų būklės sudėtingumas, gydymui naudojami aparatai bei pačių pacientų nusiteikimas ir gebėjimas bendradarbiauti su specialistu. Gydymo trukmė ištįsta, kai nepaisoma paskirto gydymo režimo, praleidžiami vizitai, tad atkaklus ir atsakingas paciento požiūris į dantų tiesinimo procesą visada yra ypatingai svarbus.

Užsakymo Nr. KMC210104

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: