Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvoje mažėja besiskiepijančių, ir tai gali sukelti užkrečiamųjų ligų protrūkius, teigiama Vyriausybės metinėje ataskaitoje.

Ataskaitoje pažymima, kad per pastaruosius ketverius metus daug mažiau paskiepijama tiek kūdikių ir vaikų, tiek suaugusiųjų. “Tai gali sukelti užkrečiamųjų ligų, valdomų skiepais, protrūkius, epidemijas ir lemti mirties atvejus”, – rašoma dokumente.

Pasak ataskaitos, vaikus skiepyti dažniausiai atsisakoma “dėl negatyvios visuomenės nuomonės apie skiepų naudą”. “Toliau daugėjant asmenų, nepaskiepytų nuo įvairių užkrečiamųjų ligų, kyla grėsme ne tik pačiam nepasiskiepijusiam asmeniui, bet ir visuomenei”, – rašoma Ministrų kabineto metinėje ataskaitoje.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras 2011 metų sergamumo užkrečiamomis ligomis ataskaitoje pateikia duomenis, jog nors šiuo metu nuo skirtingų ligų paskiepyta pakankamai nemažas skaičius gyventojų – 92-99 procentai, pastebima mažėjimo tendencija, taip pat reikšmingai skiriasi skiepijimų apimtys skirtingomis vakcinomis.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, gerais vakcinacijos rodikliais laikoma, kai paskiepytųjų skaičius yra ne mažesnis kaip 95 procentai. 2011 metais mažiausios vakcinacijos apimtys pasiektos dvimečius vaikus skiepijant MMR (tymų, epideminio parotito ir raudonukės) vakcina – 93,7 proc., didžiausios – naujagimius skiepijant tuberkuliozės vakcina (97,8 proc.).

“Po skiepijimo apimčių pakilimo 2009 metais iki 2011 metų stebimas žymus – 1,7-3,3 proc. visų vakcinų skiepijimo apimčių sumažėjimas”, – rašoma ULAC apžvalgoje.

Apžvelgdamas situaciją Lietuvoje 2011 metais, ULAC pažymi, kad po kelių metų pertraukos registruotas sergamumas tymais, raudonuke, stablige. 2011 metais registruota 30 kokliušo ligos atvejų.

Pasak apžvalgos, pasaulyje yra 28 ligos, nuo kurių vienintelė ir efektyviausia apsaugos priemonė yra vakcina. PSO duomenimis, vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai 2 mln. gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: