© SAOTA nuotr.

Kurortinio viešbučio Dakare, Senegale, idėja semiasi įkvėpimo iš vietinės kultūros, siekiant lengvai įsilieti į supantį masyvių baobabų medžių kraštovaizdį. Dizainas pavadinimu „La Reserve“ sukurtas architektų įmonės SAOTA visai neseniai išrinktas būti Pasaulio Architektūros Festivalio (PAF) 2021 finale.

Šio viešbučio dizainas sukurtas taip, kad lengvai įsilietų į supantį kraštovaizdį nesistengiant varžytis su natūraliu aplinkos grožiu. Dėl šios priežasties architektai suprojektavo mažesnių pastatų kompleksą, šie pastatai išdėlioti bangomis tarp baobabų. Didžiausias medis viešbučio centre, taip sumanyta specialiai, siekiant pagerbti Senegaliečių tradiciją, kuomet didžiausias netoliese esantis Baobabas naudojamas kaip bendruomenės susirinkimų vieta.

© SAOTA nuotr.

„Visi pastatai tarytum turi bendra giją, juos sieja bendra tema“ paaiškina SAOTA direktorius Phillipe Fouche. „Tai yra architektūra, kuri labai glaudžiai siejasi su šaltiniu, kadangi naudojamos natūralios medžiagos. Tai sukuria architektūrą, kuri tarsi įaugusi į žemę, ne tik pagerbia ją supančia aplinką, bet ir pabrėžia ją ir sukuria gilesnį ryšį su kraštovaizdžiu.“

Viešbutis lengvai įsilieja į kraštovaizdį dėl plūktos žemės sienų ir kitų panaudotų natūralių medžiagų. Šie projekto sprendimai buvo įkvėpti Dakaro ir Senegalo liaudies architektūros. Kaip įkvėpimo šaltinius galima paminėti tipines trobeles ir kraals (Afrikinių trobelių kompleksą apjuosta tvora). Šios tradicinės erdvės dabar naudojamos čia viešintiems turistams apsistoti. Kadangi dizainas įkvėptas tradicinių statybos metodų viešbutis suteikia galimybę samdyti vietinius amatininkus jo statyboms.

© SAOTA nuotr.
© SAOTA nuotr.
© SAOTA nuotr.
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: