Australijos vakcinos reklama sukėlė pyktį piliečiams, kurių dalis sukritikavo aštraus turinio reklamą, kurioje pavaizduota nuo covid-19 kenčianti jauna moteris.

Reklamoje vaizduojama moteris, gulinti ligoninės lovoje, kuriai trūksta oro ir yra prijungta prie plaučių ventiliavimo aparato.

Reklamoje rašoma: „Covid-19 gali susirgti bet kuris… Užsiregistruokite vakcinai.“

Tačiau kritikai sako, jog reklama neteisingai nukreipta į jaunus žmones, kadangi iki 40 m. amžiaus grupei priklausantys asmenys vakciną galės gauti tik metų pabaigoje.

Išleistame oficialiame rekomendaciniame pranešime sakoma, jog jauni žmonės turėtų palaukti „Pfizer“ vakcinos, vietoj šiuo metu prieinamos „AstraZeneca“ vakcinos. Šiuo metu Australijoje fiksuojamas „Pfizer“ vakcinos trūkumas.

Kol kas reklama rodoma tik Sidnėjuje, kuris kovoja su „Delta“ atmainos protrūkiu ir karantinas įvestas jau tris savaites.

Pirmadienį valdžios atstovai pranešė apie 112 naujų atvejų. Iš viso, nuo naujos atvejų bangos, prasidėjusios birželio viduryje, fiksuojama daugiau nei 700 atvejų.

Ši reklama yra didesnės vakcinacijos programos, pavadinimu „Arm Yourself“, pradėtos praėjusį sekmadienį, dalis.

„Taip įžūlu išleisti tokią reklamą, kuomet šiai amžiaus grupei priklausantys australai vis dar laukia savo eilės vakcinacijai“, – „Twitter“ savo įžvalgomis dalijosi laidų vedėjas Hju Raimintonas.

„Kodėl mes orientuojamės į jaunus žmones? Ar neturėtumėme orientuotis į virš 55 m. amžiaus žmones, kurių nepasitikėjimas vakcina vis auga?“, – rašė kitas „Twitter“ vartotojas.

Kiti, įskaitant ir medicinos darbuotojus, reikalavo nutraukti šios reklamos rodymą, teigdami, jog ji yra „nejautri“.

Tačiau vyriausybė reklamą apgynė. 

Vyriausiasis Australijos sveikatos ministras Polas Kelis sakė, jog „reklama turėjo būti sukrečianti“, kad „pasiųstų žinutę“ likti namuose, testuotis ir registruotis vakcinai.

„Mes taip darome tik dėl situacijos Sidnėjuje“, – sakė jis.

Sekmadienį, didžiausiame Australijos mieste užregistruota pirmoji protrūkio mirtis – tai pirmoji mirtis nuo covid-19 šiais metais.

Sidnėjaus banga įžiebė kritiką visoje šalyje dėl federalinės valdžios išleisto vakcinos plano. Viskas prasidėjo dar vasarį, tačiau procesas pristabdytas dėl „Pfizer“ vakcinos trūkumo, visuomenės atsako ir jos susirūpinimo dėl „AstraZeneca“ vakcinos rizikos.

Šiuo metu pilnai pasiskiepiję yra tik 10 proc. šalies gyventojų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: