„Deeper Upper“ apie naują albumą ,,Mirrors” ir artėjantį koncertą Kaune

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2016-12-01 08:34

Spausdinti | Komentarai

Deeper Upper / © Ryčio Šeškaičio nuotr.

Ką tik išleidote debiutinį savo albumą „Mirrors”, kurį jau galima išgirsti visose aktualiausiose muzikos klausymosi platformose. Albumas gilus, ekspresyvus, ir jokiu būdu ne vienaprasmiškas. Kartais net sugelia klausant, kai persmelkia toks grynas garsas, kai independent-electronic-rock laukuose nevengiama industrial ar net ir malonaus pasiilgto noise (čia natūraliai prisišaukiančių dėl nenuginčijamo vidinio veržlumo). Ar pavadinimas ,,Veidrodžiaialiuzija į tai, kas tam tikra prasme nepažinu, nepatirta, paslėpta, kas traukia pažinti (kūriniai Secrets, Paradox of time, The Chase ir kiti)?

Evaldas: Pavadinime tam tikra prasme užkoduota savirefleksija – savęs pamatymas dainose tarsi veidrodžiuose. Galima sakyti, jog kiekvienas po truputį pažįstame save, kartais dėvime kaukes, kurių ir patys nebematome. Kūriniuose kalbama būtent apie tai – tikrojo savęs pamatymą, gryno potyrio pajautimą, išsilaisvinimą, buvimą savimi ir nebijojimą reikšti jausmus.

Kiek laiko trukote jį parengti?

Ignas: Pirmosios dainos po truputį gimė praėjusios vasaros pradžioje ir visas kūrybinis procesas tęsėsi iki šios vasaros. Tad dainoms sukurti prireikė maždaug metų. Tačiau dar beveik pusmetį truko darbas su prodiuseriu Snorre Bergerud, su kurio tobulinome kūrinius iki tokios skambesio, koks yra dabar. Tiek laiko praleidus dirbant su garsais, pats įrašų procesas palyginus buvo trumpas.

Kęstutis: Per šį laiką sukūrėme ne tik tas 10 dainų, kurios atsidūrė albume, tačiau ir daugiau kūrinių. Prieš pradedant įrašus tikslas buvo atsirinkti geriausią medžiagą ir toliau dirbti tik su ja.

du-0

Deeper Upper / © Ryčio Šeškaičio nuotr.

Labai skoningai įliejate elekroninius skambesius – iš ko mokotės? Kas jus įkvepia?

Rimantas: Mes visą laiką nuo pat grupės pradžių, lėtai ir nedrąsiai ėjome link elektroninių skambesių. Mokomės iš savęs ir savo klaidų bei nemokšiškumo, kuo daugiau analizuojame tuo labiau suprantame kiek dar daug nežinom. Tai ir įkvepia – ta nežinomybė ir noras sužinoti.

Kęstutis: Įkvėpimo šaltinių yra be galo daug, vienas iš jų – tai, ką girdime aplinkui, kokios muzikos klausomės. Natūralu, kad visa tai daro įtaką skambesiui mūsų muzikoje. Visi esame ir elektroninės muzikos mėgėjai, o ieškoti ir surasti bendrą elektroninį ir gyvų instrumentų skambesį mums yra įdomu.

du-1

Deeper Upper / © Ryčio Šeškaičio nuotr.

Ar jums daro įtaką jūsų klausytojas?

Rimantas: Kūrybai ne. Bet koncertuose klausytojas ar žiūrovas vienareikšmiškai yra svarbiausias.

Ignas: Manau, prieš koncertą planuojant grojamų dainų sąrašą ir dėliojant jų eiliškumą, visada stengiamės pasižiūrėti ne tik iš savo, bet ir iš klausytojo perspektyvos. Pavyzdžiui, kartais mums patiems seniausios dainos atrodo jau per daug kartų sugrotos, todėl nesinori kartotis. Tačiau klausytojai dažnai laukia to, ką geriausiai žino, todėl jų palaikymas ir emocijos atperka.

Kęstutis: Manau, kiekvienam kuriančiam žmogui yra svarbu grįžtamasis ryšys. Mane žavi galimybė per kūrybą prisiliesti prie klausytojo jausmų.

du-2

Deeper Upper / © Ryčio Šeškaičio nuotr.

Kas šiandieninėje lietuviškojoje muzikinėje kultūroje jus labiausiai džiugina, o kas slegia:)?

Ignas: Džiugina tai, kad yra tiek geros muzikos ir talentingų atlikėjų aplinkui. Lietuvių kuriama muzika yra ryškiame augime šiuo metu. Pastaraisiais metais atsirando daugybė itin kokybiškų albumų, naujų vaizdo klipų, o kiekvieną savaitę betkuriame Lietuvos mieste nuolat vyksta gyvi koncertai.

Evaldas: Daugėjant kokybiškos muzikos, kiekvienam atlikėjui natūraliai norisi pasitempti ir kritiškai vertinti savo išleidžiamus kūrinius. Tai kelia bendrą muzikinį visuomenės išprusimą, kas, mano nuomone, yra labai gerai.

Kęstutis: Džiugina, kaip muzika ir tai, kas susiję su ja, juda į priekį, auga, tobulėja ir įdomėja. Svarbiausia, kad klausytojas nepraranda alkio jausmo, – tai skatina viską daryti dar geriau, stipriau, profesionaliau. Nuoširdžiai džiaugiuosi už kiekvienos lietuvių grupės pasiekimą. Tik ko galbūt mums trūksta – tai didelių sėkmės istorijos pavyzdžių.

du-5

Deeper Upper / © Ryčio Šeškaičio nuotr.

Kur galima klausytis jūsų kūrinių?

Ignas: Bet kurioje patogioje internetinėje platforomoje – „Spotify“, „Deezer“, „Apple Music“ ir t.t. Fizinį albumą CD pavidalu parduoda „Rūdninkų“ knygynas, „iMuzika“ paruotuvė, „Ragainė“, be to, albumą galima įsigyti ir mūsų koncertuose.

Artimiausi koncertai, planai?

Ignas: Šį šeštadienį koncertuosime Kauno klube „Largo“. Kitą savaitgalį aplankysime likusius Lietuvos didmiesčius: gruodžio 9 d. grosime Klaipėdoje „Raketoje“, o gruodžio 10 d. „Blic Bar“ Šiauliuose.

Ačiū už atsakymus!

Kalbino Tamsaulė

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt