© Odetos Liakaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Pačiame miesto centre, Laisvės alėjoje, įsikūrusi jauki kavinukė „Green cafe“, kviečianti užsukti visus kavos mylėtojus. Saulėtą sekmadienio dieną su drauge slampinėdamos mieste nusprendėme į šią kavinukę užsukti ir mes.

Norėjosi atsipūsti, pasišnekučiuoti bei paskanauti ten gaminamos kavos ir  sumuštinių, apie kuriuos iš draugų jau buvome girdėjusios gerų atsiliepimų.

Kavinę radome visai nesunkiai. Nusprendėme įsitaisyti lauke, tačiau pirmiausia reikėjo kažką užsisakyti, tad užėjome vidun. Priėjus prie baro mus iškart užkalbino barista Haris ir nieko nelaukęs paaiškino, jog kavą galime rinktis iš dviejų meniu. Pirmasis – paprastas, klasikinis meniu, kur galima rasti ir paprastos latte ir šaltos kavos. Antrasis kiek įdomesnis – brewed meniu, kuriame, jei neklystu, net 24 kavos rūšys ir 7 skirtingi jos ruošimo būdai. Barista mums paaiškino, jog išsirinkus kavos rūšį dar turėsime galimybę pasirinkti ir jos ruošimo būdą, mat kavos skonis keičiasi priklausomai nuo jos paruošimo būdo. Tiesa, sužinojome ir liūdną naujieną, garsiųjų sumuštinių nėra – šiandien sekmadienis.

© Odetos Liakaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Išklausius baristos pasakojimo apie kavas atėjo metas pasirinkimui. Draugė, mėgstanti švelnią kavą, nusprendė ragauti šaltos latte iš klasikinio meniu (6,60 lt). Nors sumuštinių ir neradome, vis tik kažko užkasti norėjosi, tad draugė užsisakė mažą „Kuduro“ sausainių rinkinuką (3,00 lt). Man išsirinkti buvo sunkiau. Norėjau kavos iš brewed meniu, tačiau rūšių ten buvo tiek daug, o mėgstamiausios dar neturėjau. Kol Haris pasakojo mano draugei apie kavinėje parduodamas kavas, galima nusipirkti ir mėgstamos kavos į namus, prie manęs priėjo barista Agnė. Paaiškinau jai, jog mėgstu juodą, ganėtinai stiprią kavą, tad man rekomendavo kelias kavos rūšis ir trumpai papasakojo apie jas. Išsirinkau Columbia madellin supremo kavos rūšį (6,90 lt), kurią Agnė man pasiūlė paruošti turkišku būdu. Paprašiau paruošti kavą tik šiek tiek saldžią bei užsisakiau „Makulele“ bulvytę (2,50 lt). Beje, studentams kavinėje taikoma 20% nuolaidą kavai, ją gavome ir mes.

© Odetos Liakaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Lauke įsitaisėme prie nedidelio staliuko ir netrūkus sulaukėme užsakytos kavos bei desertų. Paragavus kavos maloniai nustebau – ji buvo viena skaniausių kada nors ragautų kavų Kaune. Skonis buvo sodrus, o kava pakankamai stipri bei ne per saldi, na iš pradžių gal šiek tiek rūgštoka. Miela smulkmenėlė – užsisakius kavos prie jos atnešamas ir nedidelis sausainukas. Tiesa, ragauta šokoladinė bulvytė man nepaliko didžiulio įspūdžio. Ji buvo skani, bet ne tokia ypatinga, kad pirkčiau ją dar kartą. Šalta latte draugei labai patiko. Ji buvo gaivi bei švelni, puikiai tinkama karštai dienai. Sausainių rinkinukas puikiai tiko prie šaltos latte – mano draugės žodžiais tariant, jis buvo lengvas bei sveikuoliškas.

© Odetos Liakaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Gardžios kavos skonį dar labiau paskanino ir kavinės aplinka. Lauko staliukai atrodė labai vasariškai. Balti stalai ir žalios kėdės derėjo ir kūrė malonų įspūdi. Kavinės viduje dar jaukiau. Dizaineriai, kūrę kavinės interjerą padirbėjo iš peties – piešti juodi medžiai ant baltų sienų atrodo gražiai bei subtiliai ir prideda kavinei šiek tiek meniškumo. Staliukai ir nedidelės sofutės bei kelios kėdės, ypatingai aukštais atlošais, sukelia norą prisėsti pasiilsėti po sunkios darbo dienos.

 

© Odetos Liakaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Kavinės personalas pasirodė labai rūpestingas. Prie gretimo staliuko prisėdus žmonėms,  barista klientėms atnešė ne tik kavos, bet ir vandens jų šuniukui. Toks rūpestis ganėtinai nustebino mus, pripratusias prie dažnai atmestino, šalto bei kartais netgi pikto aptarnavimo kavinėse.

© Odetos Liakaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Gėrimai: 4 Didžiulis kavos rūšių bei jos paruošimo būdų pasirinkimas bei tikrai gardi kava uždirbo kavinei 4 balus iš 5. Tiesa, kaip ir minėjau, nors labai norėjome paragauti ten prekiaujamais sumuštiniais, jų tuo metu nebuvo.

Aplinka: 4 Labai jauki ir maloni aplinka, kviečianti klientus pailsėti ir atsipalaiduoti prie puodelio kavos.

Aptarnavimas: 5 Neabejodama skiriu aptarnaujančiam personalui aukščiausią balą. Tokių draugiškų, paslaugių, malonių bei išsamiai patariančių darbuotuoju iki šiol šiame mieste dar nebuvau sutikusi. Personalas atlieka savo darbą profesionaliai.

Verta aplankyti: 4 Apsilankyti „Green cafe“ kavinėje siūlau visiems geros kavos mylėtojams. Tikrai nesigailiu apsilankiusi ir manau nuo šiol kavos eisiu gerti būtent ten.

Galutinis įvertinimas:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: