Chrisas Cuomo / CNN transliacijos vaizdas

Naujame tyrime pateikiama naujų detalių apie kaltinimus Chrisui Cuomo seksualiniu smurtu, kurie pasirodė prieš pat CNN atleidžiant jį iš darbo.

Buvęs CNN laidų vedėjas Chrisas Cuomo buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu ir tuo pačiu – atleistas iš televizijos, rašoma “New York Times” straipsnyje, kuriame pateikiama daugiau detalių, palyginti su ankstesniais kaltinimų aprašymais.

Gruodžio pradžioje neįvardytos C. Cuomo kaltintojos advokatas išplatino pareiškimą, kuriame miglotai apibūdino “rimto seksualinio nusižengimo” incidentą, susijusį su tuometiniu laidų vedėju, kuris kaltę neigia.

Antradienį vėlai vakare paskelbtame pranešime pateikiama naujų detalių apie C. Cuomo ir netikėtą CNN prezidento Jeffo Zuckerio atsistatydinimą šiuo audringu laikotarpiu.

Straipsnyje, kuriame cituojamas gruodžio mėn. kaltintojos advokato CNN išsiųstas laiškas, pranešama, kad priekabiavimas įvyko 2011 m., kai priekabiavimą galimai patyrusi moteris laikinai dirbo “ABC News”, o Cuomo ten buvo laidų vedėjas. Ji teigia, kad C. Cuomo davė jai profesinių patarimų ir pakvietė pietų į savo biurą, tačiau kai ji atėjo, maisto nebuvo. Vietoj to, Cuomo spaudė ją ir seksualiai priekabiavo, o kai ji atsisakė su juo pasimylėti, jis ją užpuolė, pranešė “Times”. Ir ji skubiai išbėgo iš kambario.

Vėliau moteris parašė Cuomo elektroninį laišką, bandydama viską sušvelninti, nes vis dar tikėjosi, kad jai bus pasiūlytas nuolatinis darbas tinkle, teigia laikraštis.

Tada, per patį MeToo judėjimo įkarštį, Cuomo tariamai netikėtai susisiekė su ja ir pasiūlė parodyti laidą apie ryšių su visuomene įmonę, kurioje ji tuo metu dirbo, pranešė “Times”. Jos advokatė Debra S. Katz laikraščiui sakė, kad jos klientė “įtarė, jog jis nerimauja dėl jos viešai išsakytų kaltinimų ir norėjo pasinaudoti siūlomu straipsniu kaip galimybe “patikrinti vandenis” ir atgrasyti ją nuo to, kad ji viešai prabiltų apie jo netinkamą seksualinį elgesį”.

Moteris buvo paskatinta pasamdyti Katz praėjusiais metais pamačiusi, kaip Cuomo išpažįsta, kaip rimtai jis vertina kaltinimus seksualiniu netinkamu elgesiu tuo metu, kai jo brolis, dabar jau buvęs Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo (D), buvo įtrauktas į seksualinio priekabiavimo skandalą. Atlikus tyrimą dėl kaltinimų Andrew Cuomo rugpjūčio mėn., jis atsistatydino.

Andrew M. Cuomo / © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Niujorko valstijos gubernatorius Andrew M. Cuomo, vienas ryškiausių JAV Demokratų partijos veidų, buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu prie savo padėjėjos, kuri jam patarinėjo sveikatos politikos klausimais.

Lapkričio mėn. paskelbti valstijos generalinio prokuroro atlikto Andrew Cuomo kaltinimų tyrimo dokumentai parodė, kad Chrisas Cuomo iš tikrųjų padėjo savo broliui gauti informacijos apie gubernatoriaus apkaltintojus ir bandė juos sukompromituoti, o tai yra didelis žurnalistinės etikos pažeidimas.

Rugsėjį prisistatė dar viena ABC naujienų tarnyboje dirbusi moteris, Šeli Ros (Shelley Ross), kuri taip pat apkaltino Chrisą Cuomo 2005 m. vakarėlyje suspaudus jai sėdmenis.

Lapkričio pabaigoje pagrindinio laiko laidų vedėjas buvo neribotam laikui nušalintas nuo pareigų, o gruodžio 5 d. atleistas iš darbo, kai į CNN kreipėsi Katz, turėdama informacijos apie įtariamą 2011 m. prievartą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: