© Renatos Stulgaitytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Keliauti su kelionių agentūromis yra labai patogu, viskuo už mus pasirūpina, mums tik laiku reikia atvykti į oro uostą. Visi žinome, kad ruošiantis kelionei patartina pasidaryti daiktų sąrašą, įsidėti būtiniausius daiktus, vaistus, apgalvoti nenumatytus atvejus, tačiau ko reikia planuojant išvykti ilgesniam laikui? Norintiems pabėgti nuo gyvenimo rutinos reikia tinkamai paruošti ir save. Pateikiame geriausius keliautojų patarimus, sukauptus keliaujant vieniems aplink pasaulį.

Pamiršk kultūrinius skirtumas, amžių, rasę – mes visi esame vienodi

Tai vienas svarbiausių dalykų, kuriuos išmokau tiek laiko keliaujant. Nesvarbu kokios kūno spalvos žmogus yra, ką jis valgo, kokioje pasaulio valstybėje gyvena, kiek kalbų kalba, galų gale mes visi esame vienodi. Būtent keliaujant aplink pasaulį, galime pamatyti mūsų žmonių skirtumų platybes, bet tuo pačiu suprasti kokie mes visi esame panašūs. Visi norime įgyvendinti savo svajones ir tai nėra svarbu ar tu esi turtingas ar vargšas, kaip rengiesi ir panašiai, tačiau juk mes visi esame žmonės.

Tai bus pats geriausias sprendimas Jūsų gyvenime

Ar buvo baisu, kuomet aš nusprendžiau pasinerti į kelionę po pasaulį? Tikrai taip. Ar buvo sudėtinga palikti viską ką aš žinau, pažįstu ir eiti tolyn į dar neatrastas, nežinomas pasaulio gelmes? Net gi labai. Tačiau kai aš pažiūriu atgal į ta momentą, kai sėdėjau ant sofos, savo bute, suvokiu, kad tai buvo pats geriausias sprendimas kada nors padarytas mano gyvenime. Nesvarbu, ar Jūs manote, kad negalite sau to leisti, visata tik pasijuoks iš Jūsų tokių nesąmonių ir pasistengs, kad tai įvyktų.

Nebijokite likti vieni

Daugelis žmonių stabdo save vien dėl vienatvės jausmo. Jei keliavimas reiškia pabėgimą nuo monotoniško gyvenimo, kuomet kasdien į darbą reikia keltis 5 valandą ryto arba Jūs bandote atrasti savo gyvenimo kelią, tuomet vienatvės klausimas turi būti paskutinis dalykas dėl kurio turėtumėte nerimauti. Yra milijonai tokių keliautojų, kurie siekia tokios pačios misijos kaip Jūs. Galbūt ir tai Jus nuramins, kad vietiniai gyventojai, kaip ir Jūs pirmą kartą vienas kitą matote, todėl abiejų baimė ta pati.

Neprivalai būti turtingas

Techniškai, Jums nereikia daug pinigų, kad išvykti keliauti. Tik viena to dalis yra, kad kuo Jūs pigiau norėsite keliauti, tuo daugiau laiko Jums reikės. Vietoje brangių skrydžių, pasirinkite žygį. Taip pat dabar nebūtina miegoti viešbučiuose, nes galite miegoti nemokamai ant kažkieno tai lovos. Internete galite rasti pilną tokių pasiūlymų, kur žmonės nemokamai leidžia praleisti naktį ar net kelias, už 0 eurų. Taigi, kuo daugiau patogumų norėsite, tuo daugiau išleisite pinigų. Nors aš mieliau skrendu su lėktuvu, nei važiuoju autobusu 8 – 9 valandas. Deja skrydžiai yra brangesni, nors pigių oro linijų bendrovės vis labiau kuriasi pasaulyje, ypač Kolumbijoje. Tačiau manau, kad neturime išleisti visų pinigų, kad patirtume kai ką tikrai nuostabaus gyvenime.

Jums teks krautis per pus mažiau daiktų

Tai gali būti didelis iššūkis, ypatingai moterims. Jūs turite protingai išnaudoti visą laisvą vietą ir neįsidėti, pavyzdžiui 15 poros batų. Kuomet Jūs keliaujate aplink pasaulį, pagrindinė šio žaidimo taisyklė yra paprastumas. Jums nereikės trijų vienetų bagažo ir visų makiažo priemonių, kurias pirkote per paskutinius 5 metus. Kuomet baigsite dėtis lagaminą, visus asmeninius, ypač svarbius daiktus susidėkite į kuprinę. Viena pora batų, džinsai, sandalai, susagstomi marškinėliai, skirti nenumatytam vakarui ir žinoma elektronikos sauja. Daiktai, kurie dabar užima daugiausiai vietos keliaujant, tai elektronika. Taip pat aš daugiau susidedu apatinių ir kojinių, nei viršutinių drabužių.

Visko nusipirkite po du

Du telefono pakrovėjai, dvi baterijos fotoaparatui ir net gi dvi kameros. Aš negaliu suskaičiuoti, kiek kartų man prireikė įvairių dalykų po antrą kartą ir jų nebuvo. Nesvarbu ar tai palikote kažkur, ar pavogė, ar sušlapo, tačiau turint po du, mane visuomet išgelbėdavo įvairiomis progomis. Išleidžiant papildomas išlaidas, kad turėti atsarginius daiktus, Jūs tikrai nei vienas dėl to nepasigailėsite.

Būkite nusiteikęs keisti planus

Dauguma žmonių pasaulyje ne taip viską efektyviai planuoja kaip Jūs šiai kelionei. Traukiniai ir autobusai dažnai vėluoja, bet dažnai būna, kad išvis neatvyksta. Kuomet keliaujate vienas, turite susikurti struktūrą ar idėją, ką kelionėje Jūs norite atlikti, bet neplanuokite griežtų tvarkaraščių, kurių būtinai turėsite laikytis. Vienas svarbiausių patarimų, kokių galiu duoti, tai, kad yra daug prasmingesnių dalykų nei kraštovaizdžių peizažai. Vietinių žmonių pažinimas, jų kultūros gali būti daug nuostabiau, nei turėti paplūdimių ar saulėlydžių nuotraukas. Aš išmokau būti kantrus ir po tiek metų keliavimo išmokau, kad daugiausiai viskas einasi ne pagal sukurtą savo planą.

Prieš išvykstant sustok ir dar kartą viską patikrink

Kai mes skubume, esame išsiblaškę, nervingi ir dažnai nutinka toks scenarijus, kad mes kažką tai paliekame. Taigi dar vienas iš geriausių patarimų, trunkantis gal 1 minutę laiko, tai sustoti ir visus susidėtus daiktus dar kartą patikrinti. Taip pat važiuojant taksi mintyse pagalvokite kur yra visi daiktai ir patikrinkite savo kišenes. Būtinai prieš išlipdami apžiūrėkite ir sėdynę, grindis ar niekas nenukrito bevažiuojant. Paliekant viešbučio kambarį išeikite iš jo ir vėl grįžkite, kad dar kartą apžiūrėtumėte visus kambarius, lovatieses. Šis dvigubas patikrinimas mane ne kartą buvo išgelbėję, vieną kartą buvau palikęs savo pasą. Taigi, nors Jūs ir labai skubate į skrydį, 1 minutė laiko pasitikrinimo tikrai neleis Jums pavėluoti.

Būkite atviras naujiems dalykams

Neteiskite kitų gyvenimo būdo, jei jis skiriasi nuo Jūsų pačių gyvensenos. Klausykite nuomonės, net jei nepritariate jai. Tai yra arogantiška galvoti, kad tik Jūsų požiūris yra teisingas, o visi kiti žmonės klysta. Praktikuokite empatiją, įsivaizduokite save kito žmogaus vietoje. Pripažinkite suteiktas skirtingas galimybes, naujus žmones, pasiūlymus. Užduokite žmonėms klausimus, domėkitės. Jūs nebūtinai turite su viskuo sutikti, bet Jūs būsite labai nustebinti, kiek iš to galite išmokti.

Įveikite baimę jaustis nepatogiai 

Kuomet aš pirmą kartą išvykau į kelionę aplink pasaulį, aš buvau tipinis amerikietis, pripratęs prie visų patogumų. Kiekvienas rytas prasidėdavo su Latte kava Starbucks‘e. Taigi pradžioje kelionių aš nebuvau laimingas, kad nėra šilto vandens, neturėjau kada pavalgyti ar pamiegoti. Tačiau laikui bėgant aš pradėjau visiškai nepergyventi, kad praleidžiu pusryčius ar net gi pavėluoju į skrydį. Įsiminkite, kad ne visuomet viskas veikia taip kaip Jūs norite ir susitaikykite su mintimi prarasti įprastus patogumus. Tai gali išmokyti Jus kelių dalykų, galimybę prisitaikyti ir tapti geresniu žmogumi.

Dažnai sakykite taip

Būkite impulsyvus ir dažnai sakykite taip, kai kas nors netikėtai pasiūlo susipažinti su jų šeima, kviečia išbandyti naują veiklą ar siūlo patyrinėti vietas, kurių Jūs net neįsivaizdavote, kad egzistuoja. Tokios nenumatytos ir neplanuotos situacijos ir prideda tam tikro prieskonio Jūsų kelionėms, kurios vėliau ir virsta į geriausius kelionių pasakojimus.

Viską įsirašykite į atsargines atminties korteles

Jūs niekada sau neatleisite, jei neteksite visų savo nuotraukų, vaizdo įrašų ar žinučių. Dabar yra daug programų, kurios kiekvienai nuotraukai padaro po kopiją ir išsaugoja kitame aplanke. Aš savo visas nuotraukas išsaugoju nešiojamame kompiuteryje, kietajame diske ir atminties kortelėje. Taigi mano visi duomenys yra trijose atskirose vietose.

Gaila, bet daugiausiai žmonių, kurie laukia tinkamo meto kada pradėti keliauti, taip niekada ir neišvyksta. Taigi, pradėkite nedelsiant, nuo trumpesnių, savaitgalio kelionių po savo šalį ir vis taip didindami savo kelionių tikslus. Jūsų laukia toks milžiniškas, įdomus ir viliojantis pasaulis, tad baikite svajoti ir pradėkite veikti dabar.

Taip pat skaitykite: Kelionių kryptys. Visa tiesa apie Amsterdamą

dvigulės lovos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: