Renesanso tapyba vaizdavo gyvybingą atgimimą po tamsių viduramžio laikų. Ji pretendavo į tobulybę, kuri grįžo į gamtą su naujomis šviesomis. XV a. pradžioje atsiradusi nauja renesanso epocha pakylėjo žmones į šviesesni pasaulį ir kurti naujus, sulietus su tobulumu ir harmoniją paveikslus bei naują pasaulio meną. Tačiau šiomis, modernizacijos klestėjimo dienomis, Kentas Monkmanas pasinaudojęs šios epochos bruožais sukūrė savo kūrinių seriją.

Pats Kentas Monkmanas yra Kanados menininkas užsiimantis vizualiais produktais, t. y. tapyba, kino/video montavimu. Jis turėjo daugybę savo parodų muziejuose, galerijose Kanadoje, JAV ir Europoje. Savo kūryba Kentas pasiekė tarptautinį pripažinimą išsiskirdamas spalvingais bei detaliais darbais. Derinant skirtingų žanrų konvencijas, su istoriniais pasakojimais jo kūryba tapo unikali.

Todėl ši meno kūrinių serija sulaukė daug dėmesio. Kūriniuose matyti modernizuota renesanso tapyba, kurioje vaizduojama nuo Indėnų praeities iki kolonijų laikotarpio bei kaubojų. Žiūrint į nutapytas drobes matyti, jog kiekviena vieta yra stipriai detalizuota ir iš jos išspausta maksimaliai.

12

Kūriniuose kiekviena detalė yra skirtinga. Žmonių skirtumai kūriniuose buvo pabrėžti spalvų tonuose bei veido mimikose. Pasakojimas paveiksluose tai pat stipriai atsispindi.

Įdomu tai, jog Kentas Monkmanas kažkada buvo abstrakcionizmo šalininkas tačiau įvyko didžiulė stilistinė permaina. ,,Aš nutolau nuo abstrakcijos prieš metus, nes trajektorija kūrinių galų gale veda į darbą, kuris turi atspindėti asmeniškumą bei paslaptingumą“, pasakoja dailininkas. ,,Kai pagaliau pasidaviau modernizmui, ieškant individualumo ženklo, supratau, jog atėjo mano brandus laikotarpis. Panašiai kaip ir meistrai ar režisieriai blaškosi po skirtingus metodus, kad būtų galimą auditoriją lyg panardinti į faktinę istoriją.“

14

Ši kūrinių serija apima didelį istorijos laikotarpį, kuris susipina su dabartimi. Monkmanas šią temą pasirinko dėl galimybės materializuoti kolonijinius santykius su kitataučiais, atkurti jų vizualizaciją. O renesanso stilius yra vienas iš būdų stipriau detalizuoti istoriją.

Tarp tamsių pėdsakų istorijoje, yra ir humoro momentų. Kai kurie personažai paveiksluose gali sukelti šypseną. Ši kūrinių paroda vaizduoja kelionę, kuri tuo pačiu metu ir pinasi tarpusavyje.

15

,,Tyrinėjimas, kaip Europos naujakuriai menininkai atstovavo tautoms ir koks buvo tuometinis Šiaurės Amerikos kraštovaizdis, buvo svarbus kūrybai. Mano tyrimai paskatino pažvelgti į gilesnius Vakarų meno istorijos sluoksnius, ir tai darė įtaką šiems darbams gimti. Aš pamačiau potencialą susieti šiuolaikiškumą ir tuometinius įvykius tapyboje.“- teigia Kentas Monkmanas.

17

18

22

21

19

29
27

25

Taip pat skaitykite: Išskirtinumu spinduliuojantis Monikos Piloni menas

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: