Aleksejus Navalnas / Instagram archyvo nuotr.

Rusijoje diktatoriaus Vladimiro Putino kontroliuojamos teisminės institucijos įtraukė įkalintą pagrindinį Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną ir kelis jo sąjungininkus į „teroristų ir ekstremistų“ sąrašą.

Įrašai apie A. Navalną ir penkis jo bendrininkus – Liubovę Sobol, Viačeslavą Gimadį, Georgijų Alburovą, Liliją Čanyševą ir Ruslaną Šaveddinovą – „Rosfinmonitoring“ registre pasirodė sausio 25 d., taip jie prilyginami dešiniųjų nacionalistų grupuotėms ir užsienio teroristinėms organizacijoms, tokioms kaip Talibanas ir „Islamo valstybė“.

Pagal Rusijos įstatymus į sąrašą įtrauktų asmenų banko sąskaitos turi būti nedelsiant įšaldytos.

Mažiau nei prieš dvi savaites į sąrašą buvo įtraukti dar du artimi A. Navalno bendražygiai – Leonidas Volkovas ir Ivanas Ždanovas.

Praėjusiais metais Maskvos miesto teismas visas su A. Navalnu susijusias organizacijas pripažino ekstremistinėmis, neleisdamas su A. Navalnu ir jo regioninių biurų tinklu visoje Rusijoje susijusiems asmenims siekti valstybinių pareigų.

Pagal šį sprendimą su šiomis organizacijomis dirbusiems aktyvistams taip pat gali būti skirtos ilgos laisvės atėmimo bausmės.

Pats A. Navalnas kalėjime sėdi nuo 2021 m. vasario mėn. po to, kai buvo suimtas mėnesiu anksčiau, grįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas dėl beveik mirtino apsinuodijimo „Novičiok“ tipo nervus paralyžiuojančia medžiaga, kurį, jo teigimu, įsakė atlikti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kremlius neigia, kad prisidėjo prie A. Navalno apnuodijimo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: