Aleksandras Druekas (39) ir Andy Huynhas (27)

Kremlius patvirtino, kad Rusija veda derybas su Jungtinėmis Valstijomis dėl apsikeitimo abiejų šalių kaliniais po to, kai JAV valstybės sekretorius atskleidė „esminį pasiūlymą“ dėl galimo apsikeitimo kaliniais.

Rusijos remiami Donbaso separatistai yra sulaikę du už Ukrainą kovojusius amerikiečius savanorius. JAV piliečiai, karo veteranai Aleksandras Druekas (39) ir Andy Huynhas (27) iš Alabamos sulaikomi taip vadinamaoje, Donecko Liaudies Respublikoje.

Amerikietė, JAV moterų krepšinio lygos žvaigždė Brittney Griner prieš kelis mėnesius buvo sulaikyta Rusijoje. Vasario mėnesį krepšininkė buvo suimta dėl kaltinimų narkotikų laikymu po to, kai muitinė oro uoste jos bagaže rado elektroninių cigarečių papildymo kasečių.

Nepaisant JAV pareigūnų pastangų savo pilietę grąžinti atgal į namus, kol kas Rusija to daryti neketino. Griner areštas tolerancija nepasižyminčioje Rusijoje kėlė nerimą ir dėl to, kad ji – juodaodė LGBTQ+ moters tapatybę turinti krepšininkė.

Brittney Griner / Instagram ir pexels.com arcyvo nuotr,

JAV valstybės sekretorius Antonijus Blinkenas teigė, kad Vašingtonas pasiūlymą pateikė „prieš kelias savaites“, siekdamas palengvinti krepšinio žvaigždės Brittney Griner ir buvusio jūrų pėstininko Paulo Whelano paleidimą. Pranešama, kad D. Baideno administracija pasiūlė iškeisti P. Griner ir P. Whelaną į nuteistą prekeivį ginklais Viktorą Boutą.

„Konkretus rezultatas dar nepasiektas“, – ketvirtadienį žurnalistams per kasdienį brifingą sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, pirmą kartą netiesiogiai viešai patvirtindamas, kad dvišalės derybos vyksta.

Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV kolega Džo Baidenas aptarė galimus mainus „tam tikru metu“ ateityje ir pavedė savo atitinkamiems pareigūnams vesti derybas.

„Jos vyksta. Kol kas nieko nepasiekta“, – sakoma ministerijos atstovės spaudai Marijos Zacharovos pareiškime.

Griner šiuo metu gresia iki 10 metų Rusijos kalėjime už narkotikų kontrabandą – nusikaltimą, dėl kurio ji pripažino savo kaltę, bet sakė, kad jo nepadarė tyčia.

Whelanas, kuris atlieka 16 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų šnipinėjimu, ne kartą tvirtino, kad yra nekaltas.

55 m. V. Butas yra daugiausiai dėmesio sulaukęs Rusijos kalinys, atliekantis bausmę JAV. 2005 m. už prekybą ginklais jis įkvėpė sukurti filmą apie ginklų kontrabandą „Karo dievas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Nicolas Cage’as.

V. Buto žmona Alla pareiškė, kad ginklų pirklyss nieko nežinojo apie galimus mainus.

Anksčiau Jungtinės Valstijos ir Rusija karo Ukrainoje įkarštyje įvykdė vieną apsikeitimą kaliniais: balandžio mėn. buvusį JAV jūrų pėstininką Trevorą Reedą Vašingtoną iškeitė į nuteistą narkotikų kontrabandininką Konstantiną Jarošenką.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: