Laurynas Kasčiūnas. ELTA Andrius Ufartas

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas Jungtinių Valstijų (JAV) gynybos srities įmones pakvietė investuoti Lietuvoje. Pasak jo, didžiųjų ginklų ir amunicijos gamintojų investicijos šiuo metu yra ypač svarbios.

Lietuvos Vyriausybė pasirašė ketinimų protokolą su Vokietijos gynybos pramonės milžine „Rheinmetall“, planuojančia šalyje statyti šaudmenų gamyklą. Matome didelį JAV ir Lietuvos gynybos pramonės bendradarbiavimo potencialą, todėl tikimės paramos siunčiant žinią verslui, kad Lietuva yra patikimas partneris“, – antradienį vykusiame susitikime su JAV Gynybos sekretoriaus pavaduotoju pirkimams ir pajėgumų išlaikymui Williamu LaPlante akcentavo L. Kasčiūnas

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), susitikimo metu ministras padėkojo už JAV indėlį į Lietuvos saugumą, sakydamas, kad Jungtinių Valstijų karių buvimas šalyje yra kritinis atgrasymo veiksnys.

Taip pat susitikime buvo pristatyta kuriamos Nacionalinės divizijos vizija, investicijos į Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymą, akcentuota būtinybė ir toliau stiprinti šalių bendradarbiavimą gynybos pramonės srityje.

Pasak ministerijos, vizito JAV metu L. Kasčiūnas taip pat lankysis bepiločių orlaivių sistemas gaminančioje įmonėje „Aevex Aerospace“, ginkluotės sistemų gamybos milžinėje „Lockheed Martin“, iš kurios Lietuva įsigyja įvairios ginkluotės ir amunicijos už daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių.

Taip pat numatytas ministro susitikimas ir su didžiausios vidutinio kalibro kovinių ir mokomųjų šaudmenų bei ginklų sistemų gamintojos pasaulyje „Northrop Grumman“ įmonės vadovais. 

ELTA (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: