Organizatorių archyvo nuotr.

Balandžio 24-25 dienomis vyksiančioje Filadelfijos meno knygų mugėje, jos organizatorius „Print Center“ atskirame stende pristatys lietuviškų fotografijos knygų ekspoziciją. Filadelfijos meno knygų mugė – dviejų dienų renginys, kuriame dalyvauja virš penkiasdešimt fotografijos ir meno knygų leidėjų, nepriklausomų menininkų ir kultūros organizacijų, knygos meno ekspertų iš dešimties valstijų.  Lietuva mugėje – vienintelė kviestinė viešnia iš užsienio.  Mugėje taip pat vyks susitikimai su menininkais, skaitomos paskaitos bei rengiamas aukcionas.

Glaudesnis bendradarbiavimas tarp Lietuvos fotografijos sklaida užsiimančių organizacijų – Kultūros meniu (VšĮ) ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos prasidėjo 2013 metais – Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.  2014 metais Lietuvoje viešėjo „Print Center“ vykdančioji direktorė Elisabeth Spungen, kuriai Lietuvos kultūros institutas suteikė galimybę aplankyti visas svarbiausias fotografijos organizacijas Lietuvoje ir aptarti bendradarbiavimo galimybes. E. Spungen ypatingą įspūdį paliko ne tik Lietuvos fotografų kūryba, bet ir Lietuvoje leidžiamos išskirtinės kokybės fotografijos knygos ir albumai. Tad praėjus vos pusmečiui nuo vizito, centro direktorė pakvietė partnerius kartu sudaryti kolekciją ir pristatyti ją JAV.

Sėkmingo bendradarbiavimo ir su LR kultūros atašė Evaldu Stankevičiumi dėka, JAV fotografijos knygų ekspertai turės galimybę pamatyti vertingiausias pastaruoju metu išleistas Lietuvos fotografiją reprezentuojančias knygas. Lietuvos fotomenininkų sąjungos, LFS Kauno skyriaus bei VšĮ „Kultūros meniu“ leidiniai leis atidžiau pažvelgti į žymių fotografų kūrybą. Svarbu ir tai, kad ši mugė suteikia JAV ekspertams susipažinti su pripažintų knygos dailininkų – Gyčio Skudžinsko bei Tomo Mrazausko bei kitų – autoriniu braižu ir įdomiais knygos apipavidalinimo sprendimais. Kolekciją sudaro Lietuvos fotografijos mokyklos autorių kūryba atspindinčios rinktinės, R. Požerskio, V. Luckaus, A. Valiaugos, R. Rakausko, R. Vikšraičio, V. Pletkaus, A. Šeškaus, R. Treigio, R. Danisevičiaus, A. Macijausko ir kitų autorių monografijos ir albumai. Iš viso knygų kolekciją sudarančiose knygose galima rasti daugiau nei 100 Lietuvos fotografų darbų.  2016 m. „Print Center“ planuojama surengti ir Lietuvos fotografiją pristatančią parodą.

Mugę organizuoja Filadelfijos fotografijos menų centras ir „Print Center“. Partneris iš Lietuvos – VšĮ „Kultūros meniu “.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: