© Evelinos Pabricaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Ką žada kiekviena populistų partija? Pakelti pensijas, MMA, padidinti socialines pašalpas. Ir toliau ES pinigus išmesti į balą, kad būtų galima išsilaikyti valdžioje. Nesvarbu, kokia kaina. Svarbu įtikti tiems, kas su nostalgija prisimena SSRS rojų. Dar geriau, jei tokių partijų simboliniai vadai nelabai moka lietuviškai, arba rusiški keiksmažodžiai liejasi laisvai. O už vis geriausia – pabėgti į užsienį. Vardan tos. Valdžios.

Ir jeigu kas nors yra toks nepriklausomas, jog drįsta kalbėti apie MMA kėlimo žalą visai ekonomikai, tai kalbėti apie pensijų ir socialinių pašalpų mažinimą – praktiškai savižudybė. Kiekvienas „doras“ lietuvis nori gauti pinigų už tai, kad jis gimė, yra ir dar nenusižudė (neišgydomas homo sovieticus sindromas).

Aišku, pats savaime MMA kėlimas nėra nei žala, nei gėris, bet reikia atsižvelgti į keletą veiksnių: pirma – ką jis keičia, antra – ar tikrai jis padės? Ne. Lietuvoje jis nepadės, nes dauguma MMA gaunančių žmonių atlyginimus „atsiima“ vokeliuose. Ypač tie, kurie dirba partijų, norinčių padidinti MMA, firmose. Partijų, kurios semia milijardus iš ES, bet kai pradeda svilti padai, pabėga į Kremlių, ar kokiam nors Kremliaus nusikaltėliui suteikia Lietuvos pilietybę.

Žmonėms, iš kurių tyčiojamasi ir dabar, atlygis nepadidės pakėlus MMA. Jis padidės tik tiems, kurie ir taip dirba nieko vertus darbus. Dažniausiai – valstybės tarnybose. MMA kėlimas yra populistų ir kvailių žaidimas, skirtas dar labiau mulkinti tautą. Jei ką nors ir reikia daryti Lietuvoje, tai pirmiausia kovoti su korupcija. Bet negi valdantieji pradės karą prieš save? Negi žmonės, rinkėjai, supras, kad yra kvailinami? Ne, jie nori tik didesnių pašalpų ir pensijų. Nieko daugiau.

Dabartinė valdžia tai įrodo: rinkėjai tobulai nubalsavo už visas prorusiškas partijas. Jie to verti – per didelių pensijų, pašalpų ir MMA. Visi kiti gali emigruoti arba pradėti domėtis kuo nors kitu, ne politika. MMA, kurią dažniausiai gauna tik nevykėliai, neturi būti didinama, kol kiekvienas darbdavys gali jos nemokėti, kol korupcija leidžia jos nemokti. O sunaikinus korupciją, apie jokią MMA niekas nekalbėtų. Visi uždirbtų daug daugiau.

Pensijos, greičiausiai, ir toliau didės. Nesvarbu, kad neuždirbtos, nesvarbu, kad nemažinamos tik dėl to, jog niekas nenori prarasti gausaus būrio rinkėjų. „Pensininkams taip sunku gyventi“, – kad užbliaus vienu balsu minia kvailių. „Kam dabar lengva?“ – galima paklausti. Ar žmonėms, kurie jau turi SSRS laikais nemokamai gautus butus ir namus, yra sunkiau už jaunimą, kuris net aukšto mokslo siekti taip, kaip SSRS laikais negali? Nesvarbu, kad gaunama stipendija, vis tiek reikia dirbti. Rojus baigėsi. Kartą ir visiems laikams.

Pensininkai, aišku, pakliuvo į spąstus, bet jie turėtų suprasti, kad už tai, jog dirbo SSRS, dabar nieko kito ir negali tikėtis – tik skurdo  ir bado. Tai visiškai teisingas atlygis.

Pensijas reikėtų ne didinti, o mažinti. Pensininkai, vejantys jaunus žmones į užsienį, balsuoja už tai, kas skatina emigraciją – už sugrįžimą į SSRS, todėl jiems reikėtų nebent padėti lietuvišką pilietybę pasikeisti į rusišką, ir kiauliniais vagonais išvežti į Rusiją. Žiauru? Taip. Bet tokia yra tiesa: šitie žmonės neadekvačiai keršija likimui kitų žmonių kankinimo sąskaita. Tik niekas nedrįsta to pripažinti.

Vakaruose tėvai išlaiko vaikus, kol šie mokosi, vėliau vaikai išlaiko tėvus, kai tėvai negali dirbti. Bet iš esmės: dirbantieji visada yra atsakingi už save ir savo šeimą. Lietuvoje visada „kalta aplinka“, visada kalta valdžia, bet niekuomet neaišku, kas konkrečiai blogai. O blogai štai kas: kad iš valdžios prašoma ne sąlygų darbui, o laukiama pinigų „iš oro“. Kiekvienas supratingas pilietis turi reikalauti valstybės kuo mažiau kištis į verslą, gyvenimą, ir reikalauti dirbti dėl bendros gerovės. Dabar Lietuvoje – viskas atvirkščiai. Politikai net nekalba apie verslą, ekonomiką, o pagrindinė jų kalbų sritis – kaip žmonės turėtų gyventi. Čia ne politikų reikalas. Visos nesąmonės – pradedant abortų, prostitucijos kriminalizavimu, baigiant Katalikų bažnyčiai suteiktomis neišsenkamomis privilegijomis – tai bandymas nusipirkti „davatkų“ balsų. Už tai asmeniškai norėčiau, kad pensijos iš viso nebūtų mokamos tol, kol nebus nustota pataikauti vienai – pačiai kvailiausiai – žmonių grupei. Šios grupės žmonės diktuoja sąlygas, nors yra mažiausiai raštingi ir išsilavinę. Jie skurdina kiekvieną dirbantįjį, kiekvieną kažko siekiantį. Trumpai tariant, pensininkai yra didelė problema.

Valstybės turto dalybos dabar yra tokios: perku pensininkus, nes jaunimas vis tiek vangiai balsuoja, dauguma emigruoja, neverta stengtis, o pensininkai neturi ką veikti, jie visada eis balsuoti. Pensininkai – visai teisėtai – išsikovojo rimtų rinkėjų statusą. Jie įrodė (patys to nesuprasdami), kad pilietiškumas yra svarbu. Jei jaunimas aktyviau balsuotų – gal kažkas keistųsi, bet to tikėtis – naivu.

Socialiai remtinų žmonių Lietuvoje labai daug. Nesiimu spręsti, kokią tautos dalį sudaro socialiniai išlaikytiniai, bet apytikriai -visa Lietuvos provincija yra išlaikoma. Jokio darbo, jokių perspektyvų – vien alkoholikai, daugiavaikės šeimos, kurias išlaiko tie, kas dirba. Teisinga? Kaip pažiūrėsime. Jei dirbančiųjų žmonių šeima turi išlaikyti nedirbančiuosius, kas čia teisinga?

Neteisinga. Socialinių pašalpų sistema Lietuvoje yra absoliučiai neadekvati. Kad ir kiek socialinių darbuotojų kalbini, jie visi sako tą patį: nustokit mokėti tiems degradams. Tiesa, socdemai kiek sumažino pašalpas. Puiku. Vienintelis teisingas žingsnis per visą šios gėdingos partijos istoriją.

Jei kam nors teko dirbti kartu su valstybės apmokamu alkoholiku, žinote – tie žmonės neina į darbą, ir tai nesvarbu. Jie bėga nuo darbo. Taip, čia laisva šalis, ir kiekvienas turi teisę gyventi, kaip nori. Bet už tai ir nereikia prašyti nemokamų premijų. Nes ir jas dažniausiai gauna tik tie, kas gerai imituoja darbą valdžioje.

Socialines pašalpas dabar gauna žmonės, kurie iš viso nėra dirbę gyvenime. Ar tai normalu? Kodėl skatinama tautos degradacija mūsų visų sąskaita? Kodėl auginami būsimi recidyvistai ir dar vaidinama, jog tai normalu?

Tie, kas prasigeria, prisidaro vaikų ir nieko daugiau nedaro – gauna nemokamus būstus, vaikai eina į darželį (nemokamai), tie, kas dirba – negauna nieko. Štai kokią Lietuvą užaugino populistai ir kvaili rinkėjai, runkeliai, balsuojantys už kvailius.

Ir tai – viso labo kelios rimtos problemos, kurias reikėtų spręsti, užuot kudakavus apie tai, kas valdo šalį, užuot aiškinus, kad abortas sunaikins gyvybę. Gal masturbacija irgi naikina gyvybes? Permainų tikėtis net ir didžiausiems optimistams sunku, kol politiką diktuoja pensininkai. Nes tam, jog ką nors keistum, reikia turėti proto, o proto dabartinėje valdžioje nėra. Šiandienos valdžia atvirai sako visiems, norintiems dirbti: emigruokit arba prasigerkit. Ir nesugeba ištarti to, ką iš tiesų mano: mums nereikia mąstančių žmonių, kurie supratę, kas esame, mus pakeistų. Mes norime ir toliau būti valdžia, kuri naikina šią valstybę. Vardan tos. Valdžios.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: