Vadimas Cheldijevas / Youtube video stop kadras

Rusijos pietvakariuose esančio miesto Rostov-on-Dono teismas 10-čiai metų pasmerkė kalėti operos dainininką Vadimą Cheldijevą, kadangi šis 2020 m. savo gimtajame Šiaurės Osetijos regione padėjo organizuoti didelį protestą prieš Covid-19 suvaržymus.

2020 m. balandį Vadimas Cheldijevas internete paskelbė vaizdo įrašą, kviečiantį Rusijoje esančios Šiaurės Osetijos sostinės Vladikavkazo žmones rinktis į numatytą protestą prieš Covid-19 suvaržymus, kadangi nerimauta, kad karantinas atims iš žmonių darbus. Baritonas netrukus buvo suimtas ir jam pateikti pirminiai kaltinimai dėl „melagienų“ apie pandemiją skleidimą.

Antradienį Pietų Rostovo regiono teismas pripažino Cheldijevą kaltu dėl visuomenės kvietimo į neteisėtus masinius protestus ir nuteisė jį kalėti 10-čiai metų aukščiausio saugumo kalėjime.

2020 m. balandį apie 1 000 žmonių, nepaisydami karantino, susirinko Vladikavkaze reikalauti vietinės valdžios paleisti Cheldijevą į laisvę.

Daugiau nei 100 protestuotojų per susidūrimus su policija buvo sulaikyti. Pasak žmogaus teisių advokato Pavelo Chikovo, bent 20 protesto dalyvių buvo patraukti kriminalinėn atsakomybėn.

Ieškovai nustatė, kad Cheldijevas, turintis valstybės paskirtą Šiaurės Osetijos garbės menininko titulą, kartu su vietiniais aktyvistais Ramiu Chirkinovu ir Arsenu Besolovu suorganizavo protestą.

Cheldijevas buvo apkaltintas, kad pažeidė kelis Rusijos kriminalinio kodekso straipsnius, tarp jų ir „ekstremistinės“ veiklos skatinimas bei dalyvavimas masinėse riaušėse. Dainininką taip pat nuteisė už tai, kad priešindamasis areštui trenkė policijos pareigūnui. Solisto advokatas tai paneigė.

Cheldijevas nesutiko su kaltinimais. Aktyvistai Besolovas ir Chirkinovas taip pat buvo nuteisti kalėti aukščiausio saugumo kalėjime – vienas aštuoneriems su puse metų, o kitas aštuoneriems metams.

Visi trys kaltinamieji per 10 dienų gali pateikti apeliaciją.

2019 m. Cheldijevas metė savo karjerą prestižiniame Sankt Peterburgo Marinskio teatre ir grįžo į Vladikavkazą, kad galėtų savo gimtajame mieste padėti vargšams ir toliau ten koncertuoti. Anksčiau buvo viešai šnekėjęs apie tokias politines problemas kaip policijos brutalumas ir aplinkosauga.

Rusija neseniai šį mėnesį atsisakė paskutinių Covid-19 suvaržymų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: