© Neilo Dainiaus Babono / KaunoZinios.lt nuotr.

Vietinės labdaros iniciatyva, kuri iš vietinių pareigūnų sulaukė paramos, sekmadienį Sankt Peterburge nuo koronaviruso buvo paskiepyti 40 benamių.

„Čia yra daug žmonių, kuriems kyla rizika. Jiems svarbu gauti vakcinas,“ sakė Taisia Suvorova iš nevalstybinės organizacijos „Nočležka“, kuri suteikia pagalbą benamiams antrame pagal dydį Rusijos mieste.

Labdara apgyvendino visus 40 žmonių, kurie buvo paskiepyti.

Remiantis oficialiais duomenimis, Sankt Peterburge gyvena 15 tūkst. benamių žmonių, o visoje šalyje jų skaičiuojama 5 mln.

„Nočležka“ mano, kad tikrieji skaičiai yra bent du kartus didesni.

„Yra žmonių, kurie apie vakcinas sako kontroversiškus dalykus, tačiau manau, kad yra kur kas daugiau teigiamų, nei neigiamų dalykų,“ gavusi pirmąjį vakcinos skiepą „AFP“ sakė 57 m. Galina Ivanovna.

„Aš dėl to džiaugiuosi,“ pridūrė ji.

60 m. Aleksandras Suvorovas sutiko su jos nuomone ir pridūrė, jog vakcina buvo geras sprendimas „nes situacija dėl koronaviruso sudėtinga.“

„NGO“ pradėjo vykdyti panašią iniciatyvą benamiams žmonėms Maskvoje. Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir Rusijos sostinės valdžia.

Rugpjūčio mėn. Rusija užregistravo pirmąją vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“.

2020 m. spalį, užregistruota antroji rusų vakcina „EpiVacCorona“. Sausį valstybė oficialiai pradėjo masinio vakcinavimo programą.

Šeštadienį Rusija paskelbė apie trečiosios vakcinos nuo koronaviruso „Kovivak“ registraciją.

Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 4,6 mln. koronaviruso atvejai, iš kurių 83 293 mirtini.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: