Kremlin.ru nuotr.

Nepriklausomos žiniasklaidos leidinio „Proekt“ paskelbto tyrimo duomenimis, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2004–2019 m. galėjo uždirbti iki 500 mln. JAV dolerių iš populiarios degtinės pardavimų. Prekinis ženklas yra pavadintas Putino vardu.

Rusiška degtinė, parduodama su prekiniu ženklu „Putinka“, Rusijos lentynose pirmą kartą pasirodė 2002 m. ir greitai užėmė pirmaujančias pozicijas rinkoje, o iki 2005 m. jos buvo parduodama daugiau kaip 40 mln. litrų per metus.

Pasak „Proekt“, degtinės „Putinka“ populiarumas išaugo tuo pat metu, kai Rusijoje padaugėjo mirtinų atvejų dėl alkoholio vartojimo.

Pasak „Proekt“ šaltinių, nors prekės ženklo „Putinka“ savininkai bėgant metams keitėsi, visi jie buvo susiję su V. Putino aplinka ir privalėjo dalį pajamų skirti pačiam Rusijos prezidentui.

„Proekt“ atskleidė, kad viena iš „Putinkos“ tarpininkių yra Kipre registruota įmonė „Ermira Consultants“, teisėtai priklausanti Sankt Peterburgo advokatui Vladislavui Kopylovui. Ji yra Vladimiro Putino lengvatinio apmokestinimo bendrovė.

„Proekt“ taip pat įvardijo „Ermira Consultants“ kaip vieną iš įmonių, susijusių su prabangių V. Putino rūmų prie Juodosios jūros statyba. Rūmų egzistavimą atskleidė įkalintas kovos su korupcija lyderis Aleksejus Navalnas ir jo komanda, atlikę svarbų 2021 m. tyrimą, kuris įsiutino Kremlių.

Kipre įsikūrusi lengvatinio apmokestinimo bendrovė taip pat įsigijo 120 kvadratinių metrų ploto nekilnojamojo turto garsiajame Maskvos oro uosto sektoriuje, tris butus ir mansardą Juodosios jūros kurortiniame mieste Sočyje ir dvi valdas prabangiame Maskvos priemiestyje.

Tyrimo metu nustatyta, kad kiekvienas iš šių nekilnojamojo turto objektų buvo nupirktas V. Putinui arba jo artimiausios aplinkos nariams.

„Naudojome frazę mokėti su „Emira“, kuri reiškia, kad V. Putino pinigai panaudoti konkrečiai sutarčiai (sudarytai jo vardu) finansuoti“, „Proekt“ sakė neįvardytas asmuo, susijęs su „Emira Consultants“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: