© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Du Minsko gyventojai nuteisti kalėti dviems metams, dėl užrašo „Mes nepamiršime“, kurį dažais užrašė ant šaligatvio, esančio šalia metro stoties, kur riaušių policija nužudė protestuotoją rugpjūčio mėnesį.

Frunzės apygardos teismas dviejuose skirtinguose posėdžiuose pripažino 26 m. Maksimą Pauliuščiką ir 25 m. Vladzislavą Chulį kaltais dėl chuliganizmo ir nuteisė kalėti tą pačią dieną.

Pauliuščiko bendraatsakovė, 25 m. Marija Babovič, taip pat pripažinta kalta dėl chuliganizmo ir nuteista kalėti lygtinai 1,5 m.

Chulio bendraatsakovai, 42 m. Dzianis Chrakchanau ir 25 m. Icharas Samusenka, nuteisti dėl to paties kaltinimo ir abu sulaukė 1,5 m. bausmės atviroje kolonijoje.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nuteistieji, bausmę atlikti Baltarusijoje esančiose atvirose kolonijose, gyvena specialiuose bendrabučiuose ir dirba kaip laisvi žmonės valstybinėse įmonėse, dažniausiai pramoniniuose objektuose. Pasibaigus darbo dienai, jų laisvė suvaržoma ir po 22 val. privalo likti bendrabučiuose.

Pauliuščikas ir Babovič pripažino savo kaltę ir paprašė teismo skirti jiems kitokią bausmę nei įkalinimas. Chulis, Chrakchanau ir Samusenka prisipažino dalinai kaltais.

Šie penki asmenys buvo suimti spalį, kadangi spalio 9 d. bandė šį įrašą atnaujinti.

Teismai prasidėjo lapkričio pabaigoje.

Baltarusijos žmogaus teisių organizacijos pripažino šiuos penkis aktyvistus politiniais kaliniais ir pareikalavo juos akimirksniu paleisti į laisvę.

34 m. demonstrantas Aliaksandras Taraikauskis, rugpjūčio 10 d. mirė dėl protestų, kuriuos iššaukė prezidento rinkimų rezultatai, paskelbti diena anksčiau. Anot rezultatų, rinkimus triuškinančia pergale laimėjo Aliaksandras Lukašenka. Opozicijos atstovai ir daugybė baltarusių iškart sudvejojo rezultatais, teigdami, kad balsai buvo suklastoti.

Pareigūnai teigė, kad Taraikauskis žuvo nuo staiga sprogusio įrenginio, kurį buvo nutaikęs į riaušių policiją. Tačiau, vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuota jo mirtis, prieštarauja pareigūnų tvirtinimams.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Laikinas memorialas

Vieta, kurioje mirė Taraikauskis, esanti šalia Minsko Puškino metro stoties, virto laikinu memorialu – čia reguliariai renkasi protestuotojai, neša gėles ir atnaujina ant šaligatvio esantį užrašą „Mes nepamiršime“.

Per vykstančius protestus keletas protestuotojų buvo nužudyti ir tūkstančiai žmonių areštuoti.

Vis dažnėjant saugos tarnybų susidorojimams, sulaukta pranešimų iš patikimų šaltinių dėl kankinimų.

Dauguma šalies opozicijos lyderių buvo areštuoti ar priversti išvykti iš šalies, įskaitant ir opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają, kuri teigia laimėjusi rinkimus.

Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga ir dar keletas kitų valstybių atsisakė pripažinti šiuos rinkimų rezultatus ir Lukašenką, kaip šalies vadovą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: