Vudis Harelesonas / Filmo "Šioje šalyje nėra vietos senukams" kadras

Vudis Harelesonas – neabejotinai vienas iš labiausiai apdovanotų charizma aktorių, galintis lengvai įsikūnyti į įvairius vaidmenis. Šio žymaus protestuotojo prieš Irako karą bei marihuanos legalizavimo šalininko gyvenimas neretai primeną ir trilerį, ir dramą, ir siaubo filmą.

Vudis – samdomo žudiko sūnus

Vudžio Harelsono tėvas paliko šeimą, kai jam buvo tik septyneri, ir tai, atrodo, paveikė jo charakterį. „Manau, kad aš buvau per švelnus. Buvau toks jautrus, toks pažeidžiamas“, – sakė aktorius. Harelsonas pasižadėjo nebebūti jautriu ir pastumdėliu. Bet tai pasireiškė audringais poelgiais. „Aš eidavau į barus ir įsiveldavau į muštynes su vaikinais, kurie, mano manymu, kabinėjosi. Aš visur turiu randų“, – „The Hollywood Reporter“ atskleidė jis. Į muštynes jis įsiveldavo net tapęs garsiu aktoriumi. Vudis kartą smogė reporteriui ir teigė manęs, jog fotografas yra zombis.

Vudžio Harelsono tėvo istorija labiau primena filmą, o ne realų gyvenimą. Jo tėvas Čarlzas Harelsonas buvo nuteistas du kartus kalėti iki gyvos galvos už federalinio teisėjo nužudymą San Antonijuje. Aktoriaus tėvas buvo samdomas žudikas ir lošėjas. Prieš 1979 m. areštą už JAV apygardos teisėjo Džono Vudo jaunesniojo nužudymą, jis buvo išteisintas dėl kilimų pardavėjo Alano Bergo mirties ir nuteistas už grūdų pardavėjo Samo Degelijos jaunesniojo nužudymą. Čarlzas mirė 2007 m., atlikdamas kalėjime bausmę iki gyvos galvos.

Pažvelgęs į savo vaikystę Midlande, Teksase, Vudis Harelsonas pripažįsta, kad vaikystėje buvo labai piktas. Berniukas buvo išmestas iš pirmos klasės, kai mokytoja apkaltino jaunąjį Harelsoną piniginės vagyste. Po šio įvykio jis plikais kumščiais išdaužė mokyklos langus.

Kol Vudžio tėvas leido laiką kalėjime už žiaurius nusikaltimus, Vudį Harelsoną augino stiprios moterys – motina, močiutė ir senelė. Jis mielai prisimena vaikystę Teksase ir ypatingą ryšį su savo senele Pole. Kai Harelsonas gyveno Niujorke, jis trumpam apsilankė namuose ir susitiko su Pole. Bet tai, deja, buvo paskutinis susitikimas. Harelsonas apgailestavo netekęs galimybės įrašyti visų nuostabių Polė prisiminimų: „Norėčiau, kad būčiau užrašęs jos pasakojimus, nes ji žinojo viską apie savo mamą ir mamos mamą, o dabar tokios galimybės nebėra“.

Kelias į žvaigždes – seriale „Į sveikatą“

Būdamas 23 metų Vudis Harelsonas atvyko į Los Andželą ir dalyvavo televizijos serialo „Į sveikatą“ aktorių atrankoje. Kaip prisipažino „GQ“, jis žinojo apie populiarų serialą, bet niekada jo nežiūrėjo. Tapęs šio serialo žvaigžde, aktorius išgyvenęs arogancijos laikotarpį.
Serialas jau buvo be galo populiarus ir tai buvo pirmoji didelė Harelsono sėkmė kine. Kaip atlygį už sėkmę, aktorius įsigijo „Porsche“. Tačiau naujosios žvaigždės puikybė žlugo per vieną naktį, kai nepažįstamasis apiplėšė Harelsoną Holivudo automobilių stovėjimo aikštelėje. „Priėjo vaikinas ir apiplėšė mane“, – „The Hollywood Reporter“ atskleidė Harelsonas ir pridūrė:
„Pridėjo ginklą man prie galvos. Tai buvo tikrai nejauki naktis“.

Pasak aktoriaus, plėšikas pavogė pinigus, norėjo ir naujojo automobilio. Kol Harelsonas ieškojo raktelių, užpuolikas pasakė, jog ketina suskaičiuoti iki penkių, o tada šaus. Harelsonas sako puikiai prisiminė girdėjęs, kaip plėšikas pasiekė keturis ir pagalvojo: „Aš dabar mirsiu“. Tačiau Fortūna jam buvo palanki – kažkas kitas įėjo į garažą ir išgąsdino vagį.

Holivudo vaikio laukinės linksmybės

1985 m. gavęs svajonių vaidmenį seriale „Į sveikatą“, Vudis Harelsonas greitai užsitarnavo gyvenimo malonumų mėgėjo reputaciją. „Aš tapau vakarėlių liūtu. Jūs dabar negalėtumėte padaryti to, ką dariau aš, nes apie tai parašytų visi „Twitteriai“ ir „Facebook‘ai“. Už visus tuos dalykus, kuriuos dariau tada, būčiau pakartas“, – sakė aktorius. Vudis žurnalistams atvirai papasakojo ir apie nepamirštamą naktį, kurią norėtų pamiršti.

Woody Harrelson, Randy Quaid, Vanessa Angel, Bill Murray, Chris Elliott

Filmuodamasis Londone 2002 m., Harelsonas sėdėjo bare ir prie jo priėjo dvi moterys. Pasak aktoriaus, moterys paklausė, ar jis nenori pasilinksminti. Netrukus prie kompanijos prisijungė trečioji moteris ir ketveriukė nuėjo į Harelsono viešbučio numerį, kur šėlo lovoje. Deja, paparacis sugebėjo nufotografuoti linksmybes ir nuotrauka netrukus pasirodė bulvariniuose leidiniuose. Blogiausia – tuometinė jo mergina ir būsima žmona Laura Louie begėdiškas nuotraukas pamatė spaudoje.

Noras tapti policininku ir nesutarimai su įstatymu

Vudis Harelsonas sakė jaunystėje norėjęs tapti policininku, FTB arba slaptosios tarnybos agentu, o ne aktoriumi. Tačiau po incidento ir nakties, praleistos kalėjime, šis noras dingo.
Pirmą kartą areštinėje Vudis Harelsonas pabuvojo, kai buvo apkaltintas pareigūnų įsakymų nevykdymu. Harelsonas buvo sustabdytas prie išėjimo iš baro ir pareigūnai paprašė jo asmens tapatybės dokumento. Vudis šiurkščiai atsikirto ir, nors dokumentą turėjo, bandė nuo pareigūnų bėgti, tačiau buvo sulaikytas – policijos pareigūnai jam į akis papurškė pipirinių dujų.
Tapęs garsiu aktoriumi, Harelsonas vėl susipyko su įstatymu.

Kaip rašo „The Guardian“, policija suėmė Harelsoną 2002 m. po keistų taksi gaudynių Londono gatvėse. Iš naktinio klubo taksi važiuodamas atgal į savo viešbutį, aktorius mašinoje sulaužė peleninę ir durų spyną. Po šio įvykio Harelsonas iššoko iš taksi ir bandė pasigauti kitą mašiną. Pranešama, kad aktorius pabėgo pėsčiomis, kol galiausiai buvo sustabdytas. Harelsonas naktį praleido Londono kalėjime. Vėliau jis žurnalistams paaiškino savo istorijos pusę, tačiau pripažino: „Aš kaltas dėl tokio savo elgesio. Aš buvau beprotiškas idiotas“.

„Oskaras“ – persikūnijimo genijui

Nežiūrint laukinių orgijų bei areštinėse praleistų naktų, Vudis Harelsonas – genialus aktorius, nominuotas trims „Oskarų“ ir keturiems „ Auksinio gaublio“ apdovanojimams. Akademijos apdovanojimui nominuotas aktorius toje pačioje scenoje gali vaidinti beprotį, mačo ir bauginantį vaidmenį. Harelsono karjeros pradžioje viskas atrodė beveik tobulai: po jį išpopuliarinusio vaidmens televizijos seriale „Į sveikatą“, aktorius išpopuliarėjo savo vaidmeniu filme „Baltieji negali šokinėti“. Vėliau jis vaidino Oliverio Stone filme „Gimę žudyti“. Filmas buvo labai prieštaringai vertinamas dėl smurto scenų. Aktorius teigė, jog jį neigiamai paveikė visa kritika, susijusi su šiuo filmu. „Tai buvo baisu“, – prisipažino Vudis.

Praėjus keleriems metams po „Gimusių žudyti“, Harelsonas suvaidino leidėją Larį Flintą filme „Žmonės prie Larį Flintą“ ir pelnė geriausio aktoriaus nominaciją „Oskaro“ apdovanojimuose. Jis prisiminė, kad šis filmas iš jo pareikalavo daug emocijų ir visi labai sunkiai dirbo. Tiesa, ir šis filmas sulaukė nemažai kritikos – šį kartą iš feminisčių, kurios kvietė filmą boikotuoti.
Aktorius buvo nominuotas „Oskaru“ ir už antraplanį vaidmenį filme „Pasiuntinys“.
Vudis Harelsonas išbandė save ir kaip komedijos autorių, suvaidinęs komedijoje „
Sveiki atvykę į Zombilendą“.

Norėtų daugiau laiko praleisti su šeima

Daugelis jaunų žmonių svajoja Holivude išgarsėti, tačiau žvaigždės gyvenimas yra susijęs ir su nuopuoliais. Aišku, Vudis Harelsonas atvirai prisipažįsta, kad būdamas jaunas džiaugėsi žvaigždės šlove, tačiau subrendus ir sukūrus šeimą, šlovė pradėjo slėgti. „Jaučiuosi praleidęs per daug laiko gastrolėse bei kurdamas šiuos filmus“, – NPR atskleidė jis. Harelsonas sakė, kad didžiuojasi visais savo vaidmenimis, bet vis dažniau nori atsipalaiduoti ir praleisti šiek tiek laiko namuose, su šeima.

Harelsonas ir jo žmona Laura Louie susituokę nuo 2008 metų, pora turi tris dukteris. Šeima gyvena rojuje – Maui saloje, Havajuose. Interviu su NPR Londone aktorius pasidalijo savo įtemptu filmavimosi grafiku. „Praėjusiais metais namuose buvau tik vieną savaitę. Tai tiesiog nėra sąžininga mano šeimos atžvilgiu“, – sakė jis ir pridūrė, jog vis dar yra pakerėtas filmavimosi proceso magijos.

Taip pat skaitykite: Mads Mikkelsen – norėjo būti gimnastu, tapo aktoriumi

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: