Organizatorių archyvo nuotr.

Norite naujų įspūdžių ir mėgstate vandens pramogas? Puikus pasirinkimas yra plaukimas baidarėmis. Jei plaukiate pirmą kartą, patartina rinktis Aukštaitijos upes. Plaukimas yra paprastas, tačiau nepamirštamų įspūdžių paliekantis užsiėmimas. Viskas priklauso nuo jūsų: galite pasirinkti plaukimą kelias valandas ar net kelias dienas. Sužinokite apie baidarių nuomos galimybes Aukštaitijoje ir maršrutus.

Jei norite patirti nepamirštamų akimirkų, plaukimas baidarėmis padės

Nuotykių gali būti įvairiausių – tai priklauso nuo pasirinkto baidarių maršruto, kompanijos, su kuria plaukiate. Baidarių savininkai siūlo trumpus, vos kelių valandų ar visos dienos plaukiojimus, taip pat tolimuosius reisus ir kelių dienų nakvynes. Jums nereikės rūpintis apgyvendinimu, nes juo bus pasirūpinta. Atsipalaiduokite ir pasinerkite į nuotykių sūkurį – juk tai jūsų laisvalaikis, kai esate pasiruošę padaryti geriausią įspūdį.

Ar brangu plaukti baidarėmis?

Plaukimas baidarėmis nėra prabanga – tuo gali mėgautis bet kas. Svarbiausia – jūsų noras ir ryžtas. Darbo dienomis baidarių nuomos kainos yra šiek tiek mažesnės, nes plaukikų mažiau. Savaitgaliais susidursite su kiek didesnėmis kainomis. Kainos taip pat priklauso nuo baidarės tipo ir įmonės dydžio, su nakvyne ar be jos. Atlikę konkretų pasirinkimą, rasite tikslią kainą.

Organizatorių archyvo nuotr.

Kokią upę išsirinkti?

Galite rinktis iš daugelio upių, tačiau vienas populiariausių pasirinkimų yra Žeimenos upė. Šią upę žmonės renkasi dėl jos įvairumo: galima rinktis tiek trumpas atkarpas, tiek ilgesnes, viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo ir norų. Reikia skirti laiko peržvelgti upės, kurioje organizuojamas plaukimas baidarėmis, aprašymą. Taip pat turėsite pasirinkti maršrutą, atitinkantį pasirinktą upę. Šiuo metu rasite daugybę maršrutų, iš kurių galite rinktis, ir jų tikrai bus. Baidarių nuoma Žeimėnos upe čia.

Ar mėgstate ramybę ir išbandymus? Jums tikrai patiks Žeimenos intakas. Vienas geriausiai žinomų plaukimo maršrutų yra Lajaka, kuri yra vingiuota, taip pat išskirtinė tuo, kad eina per Labanoro girią. Čia, kaip ir Žeimenoje, skaidrus vanduo, pajūrio pievos, pušynai, smėlėti skardžiai, reti kaimai, patogios nakvynės vietos. Pagrindinis trūkumas – plaukimo pradžia ir pabaiga yra toli nuo pagrindinio kelio. Nusprendusius vienai dienai maudytis Lakajoje, visada kviečiame atvykti anksti. Maršrutus plaukimui Lakajos upe rasite čia.

Organizatorių archyvo nuotr.

Kiek laiko užtruks pasirinkta pramoga?

Trukmė taip pat yra svarbus rodiklis, kuomet renkatės plaukimą baidarėmis. Vieni nori plaukti kelias dienas, o kitiems užtenka kelių valandų. Kiekvienas žmogus yra unikalus, dėl to ir pasirinkimai skiriasi. Plaukimas Žeimenos upe gali trukti trumpą laiką arba ilgesnį laiką. Kai kuriais maršrutais plauksite per vieną dieną, kai kuriais užtruksite dvi ar tris dienas. Žinoma, tuomet teks pasirūpinti nakvyne. Turite žinoti apie jums prieinamas apgyvendinimo galimybes ne tik tada, kai pasirenkamas dviejų ar trijų dienų maršrutas, bet ir tuomet, kai norite plaukti trumpam, t.y., vieną dieną. Tada po maudynių galėsite apsistoti pasirinktoje sodyboje ar stovyklavietėje. Jei plauksite ilgiau nei parai, tikrai turėsite išsirinkti nakvynę. Apie nakvynę geriausia sužinoti pasirinktoje baidarių nuomos įmonėje. Kai viskas bus suderinta ir rūpesčių bus mažiau, kai galėsite viską rezervuoti, nieko neieškodami patys. Jums nereikės rūpintis niekuo daugiau, tiesiog pasiimkite reikiamus daiktus ir laukite, kol prasidės linksmybės. Jei sudomino tikrai pabandykite ir nenusivilsite, turėsite puikių prisiminimų ir smagiai praleisite laiką su šeima ar draugais. Jei domina, čia rasite visus maršrutus.

Užsakymo Nr. KMC220197

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: