© Vilmanto Ramono nuotr. / KaunoZinios.lt

Mokslo, studijų ir verslo centre „Santara“ įsikūrusiame Visorių informacinių technologijų parke (VITP) šiuo metu dirba daugiau nei 700 informacinių technologijų srities specialistų. Šiame parke yra įsikūrusios inovatoriškiausios Lietuviškos bendrovės, kuriančios technologijas ar programinę įrangą. Viena iš tokių – pirmoji Lietuvoje įsikūrusi bendrovė „Baltic Amadeus“, kuri buvo įkurta dar 1988 metais.

Šiuo metu įmonėje dirba daugiau nei 100 IT specialistų. 2014 metais lyginant su praėjusiais, įmonės pajamos išaugo 19 procentų, iki beveik 3 milijonų eurų. Šiais metais „Baltic Amadeus“ pirmą kartą dalyvavo cv.lt organizuotuose „Geidžiamiausio darbdavio rinkimuose smulkių ir vidutinių įmonių kategorijoje“, kuriuose laimėjo pirmąją vietą, ir aplenkė tokias įmones kaip vieną iš populiariausių mobiliojo ryšio operatorių Lietuvoje „Tele2“ ir „TELE-3“ – įmonę, valdančią populiariausią Lietuvoje televizijos kanalą TV3.

Įmonė specializuojasi programinės įrangos kūrime ir palaikyme, taip pat unikaliuose IT spendimuose, kurių reikalauja klientai. Kuriant šiuos projektus yra pritaikomos pažangiausios technologijos, tokios kaip: Progress Software, Sonic Software, SAS Institute, Oracle, Java, .NET framework, IBM Software, Microsoft Corporation. Įmonės įgyvendinami projektai pritaikomi įvairių verslo sričių kompanijose, tokiose kaip: bankai, elektronines paslaugas teikiančios įmonės, mobiliąsias technologijas teikiančios įmonės ar kitas elektronines paslaugas.

Įmonės klientai – visiems gerai žinomos Lietuvoje kompanijos. Finansų sektoriuje „Baltic Amadeus“ bendradarbiauja su dauguma Lietuvoje veikiančių bankų. Vienas iš jų – AB „SEB“ bankas, kuriam bendrovė sukūrė geriausią Lietuvoje pripažintą elektroninės bankininkystės sistemą. Telekomunikacijų sektoriuje bendrovė teikia paslaugas dviem stambiausioms Lietuvoje mobiliojo ryšio paslaugas teikiančioms įmonės – „Bitė“ ir „Omnitel“. Šioms telekomunikacijų milžinėms „Baltic Amadeus“ teikia įvairias paslaugas, susijusias su duomenų apdorojimu ir sandėliavimu ar klientų pritraukimo modeliavimu.

„Baltic Amadeus“ nuolat plečiasi ir stiprina bendradarbiavimą su Skandinavijos įmonėmis. Praėjusiais metais ji pasirašė 3 metų trukmės sutartį su AB „Shippersys“ – Švedijos laivybos kompanija. Šiai kompanijai „Baltic Amadeus“ sukurs IT sistemą, kuri padės standartizuoti visus iš jūros į sausumą siunčiamus duomenis. Kitas įmonės projektas, kuriamas kartu su Danijos IT bendrove „Magenta ApS“, bus įdiegtas Norvegijos Akeshus apskrities švietimo įstaigose. Jo paskirtis – išankstinis perspėjimas pavojaus zonoje esančioms organizacijoms. Kiekvienas asmuo, pastebėjęs terorizmo pavojų, galės išsiųsti pavojaus signalą, kuris perspės netoliese esančias organizacijas. Numatoma sistemos sukūrimo vertė – apie 700 tūkstančių eurų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: