David Gluckman vizitas KTU / Justinos Šuminaitės nuotr.

Visame pasaulyje žinomas lietuvių kilmės marketingo ekspertas iš Airijos Davidas Gluckmanas, kuris išrado vieną populiariausių gėrimų „Baileys Irish Cream Liqueur“, sako, kad sugalvoti ir įmonės vadovams pristatinėti kelias vienai problemai spręsti skirtas idėjas yra visiškas absurdas.

Kauno technologijos universitete (KTU) lankęsis ir studentams, akademinei bei verslo bendruomenei KTU Santakos slėnyje savo (ne)sėkmės istorijomis dalijęsis D. Gluckmanas pasakojo, kad savo klientams jis visada pristatinėdavo tik vieną ir, svarbiausia, išbaigtą, rinkai jau paruoštą idėją.

„Mano nuomone, dirbant idėjų versle, labai lengva pateikti šešis galimus sprendimų variantus, tačiau pasirodyti klientui tik su viena idėja – štai tikrasis iššūkis. Būtent tai ir reikia daryti“, – paskaitos „Why simple ideas are often the hardest and the best“ metu kalbėjo D. Gluckmanas.

„Jei kas nors pas mane ateitų su šešiomis idėjomis, paprašyčiau išeiti. Norėčiau išgirsti, ką idėjos autorius iš tikrųjų mano, ką jis konkrečiai man siūlo. Toji viena idėja niekada nėra ir nebus tobula, tačiau jei tai yra geriausia, ką galima padaryti, tai jau yra pakankamai gerai“.

Idėjos, naujo prekės ženklo ar produkto išbaigtumas, pasak D. Gluckmano, ne ką mažiau svarbu pristatant produktą ir vartotojams – „focus“ grupėje.

„Visada pristatykite tai, ką vartotojas pamatys parduotuvių lentynoje“, – sakė svečias.

Nereikia švaistyti lėšų dideliems marketingo tyrimams?

D. Gluckmanas įsitikinęs, kad šiandien itin dažnai vykdomi išsamūs marketingo tyrimai yra lengvas būdas švaistyti kompanijos pinigus. Testuodamas savo Baileys Irish Cream Liqueur“ idėją, D. Gluckmanas du gėrimo butelius tiesiog pastatė vietinės užeigos lentynoje vien tam, kad patikrintų, ar kas nors susigundys jo paragauti.

„Visiškai nereikia atlikti didelių marketingo tyrimų, kad įrodytum, jog idėja pasiteisins. Keturių „focus“ grupių, manau, pakanka. Aš visada tiriu tik savo idėjas, pristatau prekės ženklus taip, lyg jie jau egzistuotų, niekada neprašau vartotojų sukurti prekės ženklo už mane, niekada nevykdau vadinamųjų „grožio konkursų“, niekada neklausiu vartotojų, ar jie nori šito, šito ar šito. Tiesiog pateikiu produktą, pasakau, kiek jis kainuoja, kad tokį ir ne kitokį gali rasti prekyboje. Tuomet klausiu, ar jie jo nori, kas, jų nuomone, su tuo produktu yra gerai ir blogai“.

Tiesa, priduria, kad aklai pasitikėti „focus“ grupėmis negalima. „Nors ir labai gerbia vartotojus, manau, kad vertindami prekės ženklus „focus“ grupėse jie nėra labai susidomėję tuo ir neturi pakankamai kompetencijos tai daryti“, – teigia D. Gluckmanas.

Pasak jo, tokiu būdu tirdamas savo idėją visada gali aiškiai matyti, kada tyrimą jau reikia sustabdyti.

Genialumas slypi paprastume

Pasak D. Gluckmano, labai svarbu idėją pristatyti įmonės vadovybei, kuri turi teisę greitai priimti sprendimą dėl jos įgyvendinimo.

„Tikrieji herojai yra ne tie, kurie sugalvoja idėją, o tie, kurie ją nuperka. Įgyvendindami savo idėjas mes derėjomės su kompanijų vadovais, kurie gali priimti sprendimus greitai. Idėjos pradėjo veikti tik tada, kai jas užsakė vadovybė“, – pasakojo D. Gluckmanas.

Visos sėkmingos D. Gluckmano idėjos buvo paremtos paprastumo principu. Jis yra įsitikinęs, kad būtent šis veiksnys yra tikrasis raktas į sėkmę.

„Geriausios idėjos nėra paslėptos tamsiausiuose šešėliuose. Jos yra tiesiai prieš mus, glūdinčios paprastame žvilgsnyje. Inovacijų sėkmė priklauso ne nuo neaiškių ar subtilių elementų atradimo, o nuo gebėjimo pamatyti akivaizdžius dalykus“, – tokiu teiginiu paskaitą užbaigė D. Gluckmanas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: