Lietuvos žemę ginantis įstatymas smogs kotiruojamoms įmonėms

Paskelbė: BNS Data: 2014-04-30 08:22

Spausdinti | Komentarai

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvoje įsigaliojus Žemės įsigijimo “saugiklių” įstatymui, trims Vilniaus biržos įmonėms – “Agrowill Group”, “Linas Agro Group” ir “Invalda LT” – bus suvaržytas naujų investuotojų pritraukimas, gali tapti sunkiau padidinti įstatinį kapitalą, o tai gali atsiliepti ir akcijų likvidumui biržoje.

“Tikėjomės, kad prezidentė šio įstatymo nepasirašys. Visgi jis įsigalios, tad neigiamų pasekmių bus daug – visų pirma, susiaurės potencialių investuotojų į mūsų įmonę ratas, nesvarbu, ar tai būtų strateginiai, ar finansiniai investuotojai. Be to, sunkiai įmanoma taps įstatinio kapitalo didinimo procedūra, kai kapitalas didėja daugiau nei 25 proc. Pavyzdžiui, pastarasis mūsų kapitalo didinimas daugiau nei 50 proc., kai pagrindiniu mūsų akcininku tapo verslininkas Kęstutis Juščius, po įstatymo įsigaliojimo realiai būtų buvęs sunkiai įmanomas”, – sakė bendrovės “Agrowill Group” valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius.

“Nepaisant to, kad įmonės kotiruojamos biržoje, įstatymą skaitant pažodžiui, galima suprasti, kad įsigyti daugiau nei 25 proc. jų akcijų negalės beveik niekas, nes tai būtų prilyginta žemės pardavimui tose įmonėse, kurių akcijos perkamos. Maža to, įstatymas, tikėtina, prieštarauja ES laisvojo kapitalo judėjimo direktyvai. Jeigu įstatymas liks galioti, įmonių plėtra įmanoma tik plečiant gyvulininkystę”, – teigė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt