© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tas dešimtos valandos vakaro elektroninis laiškas iš jūsų boso? Jūs turite teisę jį ignoruoti. Bent jau taip turėtų būti, jei gyvenate Prancūzijoje. Tad šeštadienio žinutei iš kolegos “tik vienas greitas klausimasatsakymo pirmadienį turėtų pakakti.

Prancūzijos darbuotojai skambiai pasitiko naujuosius metus – taip pat sutikdami “teisės atsijungti” įstatymą, kuris suteikia valstybės darbuotojams legalią teisę ignoruoti darbo laiškus neįprastomis darbo valandomis.

Naujasis darbo įstatymas reikalauja Prancūzijos įmonių, turinčių daugiau nei 50 darbuotojų, pradėti rengti veiklos kryptį su savo darbuotojais dėl su darbu susijusios technologijos naudojimo už įmonės ribų apribojimo.

Prancūzijos atstovai sakė, kad įstatymų motyvas yra nuslopinti su darbu susijusį stresą, kuris nenumaldomai prateka į darbuotojų asmeninį laiką – ir tikimasi užkirsti kelią darbuotojų išsekimui.

Darbuotojai fiziškai palieka savo darbo įstaigą, bet nepalieka darbo. Jie lieka pririšti prie elektroninio pavadžio kaip šunys,” teigė Benoit Hamonas, Socialsitų Parlamento narys ir buvęs Prancūzijos švietimo ministras. “Laiškai, žinutės, elektroninis paštas: Jie užvaldo žmogaus gyvenimą net iki to, kad jis ar ji galų gale palūžta.”

Teisės atsijungti” nuostata, pristatyta praėjusiais metais buvo sudaryta iš naujų ir ginčytinų reformų, kurios buvo suprojektuotos siekiant sušvelninti griežtus darbo reglamentus. Pataisa dėl darbo laiškų ignoravimo buvo įtraukta Prancūzijos darbo ministrės Myriam El Khomri, kuri, kaip pranešama, buvo įkvėpta panašių strategijų Prancūzijos telekomunikacijų įmonėje Orange.

Yra rizikų, kurių galima tikėtis ir viena iš didžiausių rizikų yra pusiausvyra tarp privataus ir profesinio gyvenimo už nuolatinio ryšio ribų,” sakė įmonės Orange generalinis direktorius Bruno Mettlingas. “Specialistai, kurie randa pusiausvyra tarp privataus ir darbinio gyvenimo, atlieka savo darbą daug geriau nei tie, kurie atvyksta nukamuoti.”

Įstatymas praėjo Prancūzijos žemesniuosius parlamentinius namus gegužės mėnesį.Tai ne pirmas kartas, kai toks įstatymo projektas buvo pasiūlytas. Panašus įstatymas, draudžiantis su darbu susijusius elektroninius laiškus po darbo valandų, buvo pristatytas Prancūzijoje ir Vokietijoje ir ankščiau, tačiau nebuvo priimtas.

Judėjimas susilaukė kritikos iš žmonių, kurie jaudinosi, jog Prancūzijos darbuotojai bus palikti užnugaryje konkurentų kitose šalyse, kur tokie suvaržymai neegzistavo. Nepaisant to, kiti vis tiek prieštaravo valdžios įsikišimui.

Prancūzijoje, mes esame įstatymų priėmimo čempionai, tačiau jie ne visada yra naudingi, kai mums reikia didesnio lankstumo darbovietėje,” komentavo Paryžiuje įsikūrusios internetinės įmonės PriceMinister vyriausiasis vadovas Oliveris Mathiotas.

Mathiotas teigė, kad jo bendrovė realizavo “jokių elektroninių laiškų penktadienius” ir jautė, kad problema turėjo būti išspręsta per švietimą, o ne įstatymus.

Tačiau, įstatymo rėmėjai sakė, kad tai būtų svarbus su darbu susijusio streso tarp Prancūzijos darbuotojų sumažinimo žingsnis.

Namuose darboviete gali būti virtuvė arba vonia arba miegamasis,” komentavo Elia vadybos konsultantė Paryžiuje Linh Le. “Tu namuose, bet nesijauti namuose ir tai kelia didele grėsmę santykiams.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: