Gian Luca Demarco (dešinėje) ir Deivydas Praspaliauskas (TV 3 archyvo nuotr,)

Kulinarijos studijai vadovaujantis šefas Gian Luca Demarco prisipažįsta, kad yra vienas iš daugelio, kuriems rytais be žadintuvo atsikelti nepavyksta, o pažadintas jis visada kelia sau egzistencinį klausimą: „Ar man tikrai to reikia?“

Su itališku akcentu puikiai lietuviškai šnekantis Luca neslepia, kad labiausiai jam nepatinka žodis „neskanu“. Gal todėl kaskart skaniai pavalgęs jis taria: „Ačiū Dievui!“

Paklaustas apie kasdienius savo įpročius, Luca atskleidė, kad maisto produktus jis mieliau renkasi turguje, o jo namų šaldytuve visada galima rasti kiaušinių. Tiesa, šaldytuvo turinys net pačiam Lucai dažnai būna pilnas staigmenų, iš kurių visada įmanoma ką nors pagaminti. Pasidomėjus, ką Gian Luca ruošia pasikvietęs svečių vakarienei, jis nuoširdžiai atsako: „Atidarau šaldytuvą, maišau viską, ką randu – kas nors išeina.“

Nuotaikingai nusiteikusį virtuvės meistrą laidoje „Gardu Gardu“ kalbins ne mažiau žinomas virtuvės šefas, restorano ir basterijos „Dublis“ įkūrėjas ir laidos vedėjas Deivydas Praspaliauskas. Profesionalus duetas gamins pusryčius ir desertą. Tiesa, gaminant „Panna Cotta“ kulinaras iš Italijos TV3 žiūrovams išduos, kad dėl karštos temperatūros jo gimtojoje šalyje šis desertas kurį laiką buvo jo vasaros baimė. Tačiau pripažintam virtuvės meistrui tai jau praeitis.

Prisipažinęs, kad pusryčius labiausiai mėgsta valgyti namuose, Gian Luca kartu su Deivydu kvies juos gaminti kartu TV3 laidoje „Gardu Gardu“.

Ką „Gardu Gardu“ studijoje gamins Gian Luca Demarco?

kose

GRIKIŲ KOŠĖ SU LAŠIŠA, PELĖSINIU SŪRIU IR ŽALUMYNAIS (2 porcijos)

 

·         200 g išvirtų grikių

·         500 ml vandens

·         100 g greito paruošimo grikių košės

·         50 g sūdytos lašišos

·         30 g pelėsinio sūrio

·         Žiupsnelio druskos

·         10 g smulkiai tarkuoto kietojo sūrio

·         10 g alyvuogių aliejaus

·         Žalumynų pagal skonį

 Į verdantį vandenį supilkite greito paruošimo grikių košę.  Lengvai maišant pavirkite keliasdešimt sekundžių ir supilkite jau išvirtas grikių kruopas. Pasūdykite pagal skonį, išmaišykite. Gautą košę patiekite lėkštėje, pagardinkite kubeliais supjaustytu pelėsiniu sūriu, lašiša ir žalumynais. Paskaninkite tarkuotu kietuoju sūriu ir alyvuogių aliejumi. Skanaus!
PANNA COTTA SU AVIEČIŲ DŽEMU (10-12 porcijų)

·         370 g pieno

·         115 g cukraus

·         470 g kefyro

·         2 g druskos

·         11 g želatinos

·         55 g vandens

·         5 g citrinos sulčių

 

Aviečių džemas:

·         300 g aviečių tyrės

·         5 g citrinų sulčių

·         25 g cukraus

·         5 g pektino NH (natūralaus tirštiklio)

·         50 g gliukozės

 

Ant želatinos supilkite vandenį, pamaišykite ir palikite, kad išbrinktų. Tuomet užkaiskite pieną su cukrumi ir druska ir palaukite, kol užvirs. Nukelkite puodą nuo kaitros ir įmaišykite išbrinkintą želatiną. Gerai viską išplakite. Masę atvėsinkite iki maždaug 35–40 °C temperatūros ir sumaišykite su kefyru bei citrinų sultimis. Tuomet gautą mišinį supilkite į formeles ir dėkite į šaldytuvą bent 6 valandoms, kad gerai sustingtų. Kol desertas stingsta, pasiruoškite aviečių džemą. Užvirkite aviečių tyrę. Pektiną gerai sumaišykite su cukrumi ir suberkite į užvirusią aviečių tyrę. Lengvai plakant įpilkite citrinų sultis ir gliukozę. Kelias sekundes pavirus, gautą masę pertrinkite elektriniu trintuvu. Ant sustingusio „Panna Cotta“ deserto užpilkite aviečių džemą. Desertą galite papuošti šviežiomis avietėmis ir mėtų lapeliu. Skanaus!
ESPRESSO KITAIP

·         Tirpios espresso kavos

·         Grietinėlės

·         Vanilės cukraus sirupo

·         Muskato riešuto

Grietinėlę ir vanilės cukraus sirupą lengvai sumaišykite. Pasiruoškite espresso kavos, tuomet užpilkite grietinėlės ir sirupo mišinį. Ant viršaus patarkuokite šiek tiek muskato riešuto. Skanaus!

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: