@ Ado Vasiliausko nuotr. / Vidas Petkevičius

Šviesaus atminimo maestro Vytautas Kernagis pasižymėjo puikiu humoro jausmu. Šį šeštadienį teatro scenoje debiutuosiančio spektaklio apie jo gyvenimą „Baltas sodininkas“ aktorių kostiumai didele dalimi perteiks būtent šį maestro bruožą, sako kostiumų dailininkė, V. Kernagio žmona Dalia Kernagienė. 

„Mano vyras turėjo labai gerą savybę – puikų humoro jausmą. Netgi tada, kai būdavo liūdna, sunku, skaudėdavo, jis vis tiek juokdavosi.  Spektaklis iš dalies tai perteiks, kviesdamas juoktis ir ragindamas nebijoti juoktis iš savęs, kaip Vytautas. Jis mielai pokštaudavo ir namie, ir gyvenime su draugais. Tokia buvo jo gyvenimo filosofija“, – sako D. Kernagienė.

Vis dėlto kostiumų dailininkė pažymi, kad „Baltas sodininkas“, nors ir paremtas V. Kernagio biografijos faktais, dainomis, mąstysena ir filosofija, nėra spektaklis apie maestro. Pasak jos, scenoje atskleidžiamas kūrėjo, artisto portretas, todėl ir kostiumai nėra V. Kernagio garderobo kopija, o vaizduoja artistą bendresne prasme.

„Menininkai per daug nesiafišuoja, tačiau jautriais momentais nori kažką paryškinti, o kažką nuslėpti. Be to, dauguma artistų, lipančių ant scenos, gyvenime nori išlikti šešėlyje. Visa tai atsispindi ir kostiumuose. Jų kūrimas – komandinis darbas, gimstantis po diskusijų su kūrybine grupe“, – sako kostiumų dailininkė.

Spektaklio scenografė Paulina Nešukaitytė taip pat pažymi, kad kuriant scenografiją aktorių ir režisierių diskusijos padeda rasti geriausius scenos išpildymo sprendimus, o šį kartą nuspręsta atsisakyti ryškių akcentų.

„Nesiekiu, kad dekoracijos keltų specifines emocijas – kiekvienas žmogus į spektaklį ateis su savo patirtimi, nuotaika ir viską matys per savo prizmę. Ir tai teisinga. Stengiuosi, kad scenografija neturėtų labai išskirtinių elementų, būtų vienodo kolorito. Ji padės įsijausti į erdvę, laikmečio, kuriame vyksta veiksmas, nuotaiką, tuo pačiu leisdama sutelkti dėmesį į personažus“, – teigia P. Nešukaitytė.

Scenografė teigia, kad kūrinio veiksmas apims ilgą laiko periodą, todėl scenoje derės sovietmečio ir postsovietinės Lietuvos akcentai. Viena pagrindinių veiksmo erdvių, pasak jos, bus baras, kurio scenografijoje įsikomponuos ir rankų šešėlių teatras, tapsiantis svarbiu spektaklio elementu.

„Kurdami vaizdus gana toli nueiname nuo Vytauto Kernagio realybės – jis juk savo baro neturėjo. Tačiau kadangi stengiamės perteikti ne V. Kernagio gyvenimo istoriją, o menininko istoriją, paremtą V. Kernagio asmenybe, galime sau leisti tam tikrą laisvę. Kadangi pati esu jaunosios kartos atstovė, anksčiau maestro žinojau tik kaip žiūrovė. Dabar, šeimos dėka pažinus jį iš arčiau, pasitvirtino susikurtas įspūdis – kad tai buvo žmogus su stipriomis vertybėmis ir paprastas iki kaulų smegenų. Tas paprastumas ir tvirtumas žavi ir įkvepia“, – sako P. Nešukaitytė.

Spektaklį „Baltas sodininkas“ režisuoja Vytautas V. Landsbergis, o legendinį kūrėją spektaklyje įamžins du aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius. Spektaklio premjeros spalio 17-18 d. įvyks Vilniuje Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje, spalio 22-23 d. – „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje, spalio 29 d. – Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Lapkričio 4 ir 14 d. Vilniuje Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje įvyks ir du papildomi spektakliai.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: