Soc. tinklų nuotr.

Pirmadienį valdžios institucijos pranešė, kad tremtyje gyvenančiai Rusijos karinių filmų žvaigždei pateikti kaltinimai dėl Rusijos karinės kampanijos Ukrainoje kritikos.

Interviu vienam Vakarų leidiniui aktorius Arturas Smoljaninovas išsakė daugybę pareiškimų prieš Rusiją, trumpame pareiškime nurodė Rusijos Tyrimų komitetas, tiriantis sunkius nusikaltimus.

Penktadienį interviu Smoljaninovas sakė: „Jei eičiau į šį karą, kariaučiau tik Ukrainos pusėje. Aš esu savo brolių, kuriuos be jokios priežasties užpuolė kiti mano broliai, pusėje.“

Aktoriaus proukrainietiški komentarai sukėlė didžiulį triukšmą tarp Rusijos įstatymų leidėjų, o keli jų paprašė apkaltinti jį nusikaltimu.

39 metų Smoljaninovas Rusijoje išgarsėjo, kai 2005 m. suvaidino sovietų kareivį Afganistano kare, filme „9-oji kuopa“.

Pirmadienį V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius „nemano nieko gero apie šio aktoriaus žodžius“.

Po pasisakymo prieš invaziją į Ukrainą 2022 m. balandį A. Smoljaninovas buvo pašalintas iš kelių valstybės finansuojamų kino projektų Rusijoje.

2022 m. spalį jis buvo apkaltintas Rusijos kariuomenės diskreditavimu dėl antikarinių pasisakymų, išsakytų nenurodytame interviu, ir nubaustas 30 000 rublių (430 JAV dolerių) bauda. Nuo to laiko jis gyvena Latvijoje, kuri yra Europos Sąjungos ir NATO narė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: