Gintauto Lukošaičio projekcijos / Skulptoriaus Gintauto Lukošaičio projektas

Lietuvos skulptorius, patriotinių akcijų organizatorius ir Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Gintautas Lukošaitis, neseniai Šiaulių Prisikėlimo aikštėje pastatęs daugybės įvairių nuomonių susilaukusią verkiančios mergaitės skulptūrą, Vilniaus Lukiškių aikštei siūlo pastatyti drąsaus rusų menininko Piotro Pavlenskio skulptūrą.

Jau ilgą laiko tarpą skulptūromis siekiantis viešinti opiausias Lietuvos problemas, menininkas ir politikas G. Lukošaitis siūlo Lukiškių aikštėje pastatyti ganėtinai ryškios asmenybės, savo nekasdieniškais ir intriguojančiais būdais siekiantį kovoti prieš Rusijos valdžios režimą, Piotro Pavlenskio skluptūrą. Pasak skulptoriaus, „tas paminklas ir jo reikšmė yra aktuali ir mums. Šio menininko akcijos tinka ne tik Rusijai. Mes taip pat jau turime cenzūrą, yra asmens laisvės ir tiesos problemų“. Ši mintis jam pirmiausia gimė dėl to, kad mūsų šalis turi problemų su savo centrinėmis aikštėmis ir dilema, kaip jas įprasminti ir papuošti, o antra – tai, pasak G. Lukošaičio, būtų savotiška parama Rusijos piliečiams, kurie taip pat kovoja prieš valdžios režimą. Juk jie, kaip primena idėjos autorius, taip pat padėjo mūsų šaliai iškovoti laisvę, mitinguodami Rusijoje.

Pats Rusijos menininkas yra žinomas dėl savo skandalingų politinių meninių pasirodymų Rusijoje. Piotras Pavlenskas savo neretai žiauriais ir skausmingais pasirodymais bando atkreipti dėmesį į Rusijos problemas – policijos brutalumą, valdžios susvetimėjimą bei draudimą menininkams savo pasirodymais kalbėti tiesą apie opiausias problemas šalies viduje.

Dar 2012 – tais metais P. Pavlenskis, pagrindinėje Sankt Peterburgo gatvėje, priešais rusų ortodoksų bažnyčią užsisiuvo sau lūpas šiurkščiais siūlais, tokiu būdu išreikšdamas protestą prieš kitos protestuojančios merginų grupės Pussy Riot įkalinimą. Viename iš interviu menininkas pareiškė, kad užsisiuvęs sau burną jis norėjo parodyti šiuolaikinio menininko Rusijoje padėtį – jį nuolat persekioja draudimas į viešumą: „Man kelia pasibjaurėjimą visuomenės įbauginimas, masinė paranoja, kurios apraiškas aš visur matau“.

Piotras-Pavlenskis-

Piotras Pavlenskis /Youtube vaizdo įrašo kadras

Vienas žymiausių jo protesto akcijų buvo tuomet, kai jis 2013 – taisiais metais Maskvos Raudonojoje aikštėje prie grindinio prikalė savo sėklides, sėdėdamas nuogas priešais Lenino mauzoliejų, tokiu būdu norėdamas pabrėžti apatiją ir abejingumą Rusijos visuomenėje.

Ši gana garsios asmenybės skulptūra pavadinimu „Aš – tobulas pilietis“, anot menininko, atspindėtų mūsų visuomenės laisvę, kurios jau pradeda trūkti. Kaip teigia G. Lukošaitis, – „Savo skulptūra norėčiau išjudinti diskusiją apie viešąsias erdves. Buvome įpratę prie vienos meno rūšies, kuri vadinasi – socialistinis realizmas. Nugriovėme, tačiau nežinome, ką statyti vietoje jų. Dažnai tik pakeitėm antpečius ir pastatėme kažką panašaus. O reikia kažko naujo, netikėto, originalaus“.

Sužinok daugiau! Spausk čia ir tapk mūsų draugu „Facebook’e“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: