© Lauros Vansevičienės nuotr.

Juozo Miltinio dramos teatras vasario 19 d. 18 val. atvyksta į Nacionalinį Kauno dramos teatrą. Kauniečiams ir Kauno svečiams pristatysime unikalią koprodukciją kurtą kartu su Artūro Areimos teatru (AAT). Dviejų dalių spektaklis „AKLIEJI“ (režisierius Artūras Areima) nepaliks abejingų.

Režisierius Artūras Areima vasario 19 d. kviečia ne vaikščioti vandens paviršiumi, bet nerti į tamsias patyrimo, katarsio gelmes. Pagal portugalų rašytojo José Saramago romano motyvus paremtas spektaklis „Aklieji“ režisieriaus galvoje ėmė bręsti jau seniai.

„Užsimezgė labai artimas žmonių dialogas su skaitmeninėmis technologijomis. Mūsų pagrindinis partneris – ekranas: televizijos, telefono, kompiuterio“, – sako režisierius. Jis įsitikinęs, kad skaitmeniniame pasaulyje informacijos kiekiai keičiasi šviesos greičiu ir minčių, informacijos absorbavimas bei fiksacija yra labai netvarus reiškinys. Anot jo, smegenys tokio duomenų srauto negali suklasifikuoti, todėl neretai imame nebevertinti esminių įvykių, prisijaukinome, pripratome prie žiaurumo. Tai, kas anksčiau vertė kūną eiti pagaugais, dabar nebeveikia tikslingai – susirgome vidiniu aklumu.

Užsimerkti prieš realybę

„Aklieji“ šių dienų perspektyvoje yra absoliutus esamasis laikas. Spektaklis į tam tikrą retrospektyvą nukelia dėl tam tikrų interjero detalių. Pats pastatymas – šiuolaikinis, atitinkantis ne tik Lietuvos, bet ir Europos teatrų standartus.

© Lauros Vansevičienės nuotr.

„Į nieką neteks žiūrėti per didelį atstumą, nebus filosofijos, kuri mūsų negalėtų nepaliesti. O juk labai dažnai spektaklis būna metaforinis. Pasižiūrime kaip į gražų paveiksliuką, lyg supratome temą ir grįžę namo gyvename lyg niekur nieko“, – sako režisierius.

A. Areimai norisi, kad spektaklis paliestų ir sukrėstų kiekvieną. Kad apsilankymas teatre taptų savaitės diskusijų tema, apmąstymų vertu įvykiu. Kad kūne apsigyvenusi emocija pasiektų jautriausius saugiklius ir įvyktų esminių pokyčių.

Spektaklis „Aklieji“ jau vasario 19 dieną 18 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre

Bilietais prekiauja www.bilietai.lt

Rengynys Facebook’e ČIA.

© Lauros Vansevičienės nuotr.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: