© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Situacija dėl migrantų yra kritinė, ir Lietuva pasirengusi solidariai ieškoti sprendimų kartu su visomis Europos šalimis, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, reaguojant į pasikeitusią situaciją, bendros europinės politikos dėl imigracijos modelis bus peržiūrimas iš naujo. Ieškant krizės sprendimo būdų rugsėjo 14 dieną vyks Europos šalių vidaus reikalų ministrų susitikimai.

“Matome padidėjusią kritinę situaciją, susijusią su migrantų srautais. Problema iš tiesų yra didžiulė, ją reikia vertinti labai rimtai. Tai reiškia, kad visos šalys turi labai supratingai, solidariai kartu su tomis šalimis, kurios dabar turi didžiausią apgultį, reaguoti į Vokietijos kvietimą būti konstruktyviems ir spręsti problemą”, – interviu Lietuvos radijui ketvirtadienį sakė prezidentė.

“Lietuva supranta ir yra pasirengusi solidariai ieškoti sprendimų su visomis europinėmis šalimis. Tai reiškia, kad turime būti pasirengę padėti tiems, kam ta pagalba būtina, ypač nuo karo bėgantiems žmonėms. Likti abejingi negalime”, – kalbėjo šalies vadovė.

Kaip sakė D.Grybauskaitė, Lietuva jai sunkiu metu jautė Europos solidarumą ir migrantų krizę spręs kartu su visomis šalimis.

“Naujas modelis bus sprendžiamas kartu su Europos Sąjungos šalimis. Kartu su Vyriausybe svarstysime, kuo ir kaip Lietuva galėtų prisidėti”, – pabrėžė prezidentė.

Siekdama palengvinti Pietų Europai tenkančią naštą, Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 255 pabėgėlius, šiuo metu esančius Italijoje ir Graikijoje, ir dar 70 – iš Turkijos. Daugiausia tai turėtų būti iš Sirijos pabėgę asmenys.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: