Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako, kad pagal naują daugiabučių renovacijos modelį, reikiamus atnaujinti daugiabučius bendradarbiaudama su savivaldybėmis turės atrinkti speciali agentūra. Be to, gyventojams patiems nereikės imti ir banko paskolų, rašo “Lietuvos rytas”.

“Gyventojams patiems nereikės imti ir banko paskolų – tuo turės pasirūpinti agentūros parinktos darbus administruojančios bendrovės. Išlaidos už renovaciją būtų susigrąžintos per mokesčius už šildymą. Manoma, kad po renovacijos gyventojai už šildymą mokėtų šiek tiek mažiau negu dabar, o didesnioji sumažėjusio šildymo sąskaita sutaupytų lėšų dalis keliautų paskolai padengti”, – interviu “Lietuvos rytui”sakė V.Mazuronis.

Anot jo, dar viena siūloma naujovė – kompensacijas už šildymą gaunantys gyventojai, kurie nesuinteresuoti renovacija, negalės jos stabdyti.

“Namo atnaujinimui nepritaręs asmuo negalėtų pretenduoti į kompensaciją už šildymą. Tai kol kas tik siūlymas, kuris dar turės būti svarstomas Seime”, – sakė aplinkos ministras.

V.Mazuronis teigė, kad daugiabučiai pagal naują tvarką galėtų būti pradėti renovuoti metų pabaigoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: