© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuva pamažu įsisuka į tarptautiniu virstantį skandalą dėl Vokietijos kompanijos “Heckler & Koch” gaminamų automatinių šautuvų G-36 – kariuomenė aiškinsis, ar šie ginklai yra pakankamai patikimi ir tinkami tolesniam naudojimui, o planuotas naujų G-36 įsigijimas nukeltas kol kas neribotam laikui.

Kaip rašo naujienų portalas 15min.lt, Vokietijoje klausimas dėl G-36 patikimumo keliamas aukščiausiame lygmenyje. Gynybos ministerija pripažino, kad vienu patikimiausių pėstininkų ginklų Vokietijos karo pramonėje laikomas G-36 turi “tikslumo problemų”. Vokietijos ginkluotose pajėgose nustatyta, kad G-36 taiklumas krenta dėl temperatūros svyravimų. Ginklą naudojant karštu oru arba šaudant ilgais intervalais esą pastebimai sumažėja šūvių tikslumas.

Lietuvos kariuomenę šiemet planuota aprūpinti nauja G-36 partija. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas 15min.lt patvirtino, kad nuspręsta šį sandorį atidėti – kol kas, neribotam laikui. Tokio sprendimo priežastis – būtent skandalas Vokietijoje.

“Mes kreipėmės į Vokietiją, koks jų vertinimas. Jie sakė, kad atlieka tyrimą ir mums atsakymą atsiųs turbūt rudenį. () Jokių pretenzijų dėl taiklumo ar kitų dalykų neturėjome. Mūsų kariai G-36 vertina kaip labai pasiteisinusį ir gerą ginklą. Mes buvome šiais metais numatę nemažą įsigijimą. Bet kadangi vokiečiai turi tam tikrų abejonių, truputį pristabdėme, laukdami galutinio vokiečių atsakymo”, – kalbėjo J.Olekas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: