© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pirmą kartą bendruose mokymuose su Lietuvos kariais dalyvavę Belgijos ir Liuksemburgo kariai baigė treniruotis Lietuvoje, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Beveik mėnesį vykusių tarptautinių pratybų “Baltijos piranija” metu labiausiai pasižymėję kariai apdovanoti Lietuvos kariuomenės vado medaliais “Už pasižymėjimą” ir Sausumos pajėgų vado medaliais.

“Džiaugiuosi Lietuvos karių visų pratybų metu parodytais itin gerais treniruočių rezultatais ir aukšta motyvacija bei noru tobulėti drauge su partneriais ir didžiuojuosi jais, kadangi jie dar kartą parodė savo profesionalumą ir gebėjimą petys petin dirbti su bet kuria sąjungininkų šalių kariuomene”, – pranešime spaudai teigė generolas majoras Almantas Leika.

Pratybose dalyvavę du Belgijos kontingento karo policininkai apdovanoti Lietuvos kariuomenės vado medaliais “Už pasižymėjimą”. Jie gelbėjo nelaimės ištiktą žmogų, pastebėtą patruliavimo metu.

Pratybos “Baltijos piranija” vyko spalio 1-28 dienomis. Pastarąsias dvi savaites kariai vykdė taikos stabilizavimo operacijas, padalinių integravimo procedūras Kazlų Rūdos (Marijampolė) ir Gaižiūnų (Rukla, Jonavos r.) poligonuose. Paskutinis mokymų etapas vykdant gynybos ir puolimo operacijas persikėlė į generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje.

Pratybose,kurias organizavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos, dalyvavo daugiau nei 300 Belgijos ir Liuksemburgo karių kartu su Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais – iš viso apie 500 karių. Pratybose naudoti šarvuotieji transporteriai “Piranhia” ir M-113, žvalgybos mašinos “Dingo II”, visureigiai HMMWV ir LYNX.

Jungtinei Belgijos ir Liuksemburgo karių kuopai paramą iš oro per pratybas užtikrino Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės 12-osios kovinės oro paramos brigados kariai, su sraigtasparniais UH-60 “Black Hawk”.

Pratybose “Baltijos piranija” buvo treniruojamos Belgijos kariuomenės budinčios greitojo reagavimo pajėgos. Tai pirmas kartas, kai kuopos dydžio Belgijos kariuomenės Sausumos pajėgų kontingentas atvyko pratyboms į Lietuvą. Liuksemburgo kariai (būrio dydžio vienetas apie 30 karių) atvyko iš tos pačios žvalgybos kuopos, kuri praėjusių metų lapkritį dalyvavo mūsų šalyje vykusiose pratybose “Geležinis kardas 2014”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: