I.Vainalavičiūtės nuotr.

Sulaukę Prancūzijos ambasados paramos, Lietuvos seksualinių mažumų aktyvistai pradėjo naują kampaniją, kuria tikisi sekmadienį nufilmuotais vaizdo klipais paskatinti visuomenę palankiau žiūrėti į liepos mėnesį planuojamas gėjų eitynes.

“Man nepatinka, jog negaliu kolegos pristatyti savo antrosios pusės. Esu lesbietė. Remiu “Baltic Pride”, nes noriu gyventi atvirai”, – prieš kamerą sekmadienio popietę sakė 59 metų Irena, nenorėjusi atskleisti savo pavardės.

Vaizdo klipus Europos aikštėje Vilniuje filmavo režisieriaus Francois Message (Fransua Mesaž) vadovaujama komanda. Anot Lietuvos gėjų lygos, jų kūrimą parėmė Prancūzijos ambasada.

“Manau, kad problema yra žinojimo trūkumas. Kai susipažįsti su LGBT(lesbietės, gėjai, biseksualai, transeksualai)žmonėmis, supranti, kad viskas yra tvarkoje”, – BNSsakė 26 metų režisierius, gyvenantis Lione.

Organizatoriai tikisi, kad vaizdo klipai per Lietuvos televizijas bus rodomi liepos mėnesį. Eitynės Vilniuje vyks liepos 27 dieną, dėl renginio vietos šiuo metu vyksta teisminiai ginčai tarp organizatorių ir Vilniaus savivaldybės.

“Mes siekiame LGBTžmonių matomumo visuomenėje. Lietuvoje socialinės reklamos šia tema yra mažai. Manome, kad šita reklama turi padidinti toleranciją ir pakantumą visuomenėje”, – BNSsakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Kovo mėnesį paskelbtoje apklausoje 62 proc. Lietuvos gyventojų nurodė nepritariantys seksualinių mažumų eitynėms.

Pirmosios seksualinių mažumų eitynės Lietuvoje įvyko 2010 metais. Tuomet renginio vieta buvo aptverta ir griežtai saugoma, protestuoti prieš eitynes susirinko tūkstantis žmonių.

Tačiau V.Simonko teigia, kad po šių eitynių pakantumas seksualinėms mažumoms Lietuvoje padidėjo.

“Eitynės ir reklama, tikiuosi, padės palenkti dalį visuomenės į mūsų pusę”, – sakė jis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: