Vytautas, Martynos Bakaitės nuotr.

Dabar ieškau darbo, gyvenu nakvynės namuose, įsikėliau prieš kelias savaites. Tiesiog gyvenama vieta tokia. Aš taip paprastai, čia pigu, nereikia daug mokėti. Daviau 20 eurų. Yra keturvietis kambarys, mes dviese dabar gyvenam. Yra televizorius, yra, kur valgyt pasidaryt, dušas. Normaliai, kambarys tvarkingas. Kaip bendrabutis panašiai.

Iki pilnametystės gyvenau su mama, ji visąlaik padėjo. Ir su tėvu esu gyvenęs, po to vėl su motina. Sulaukęs 18 metų, iškart išskridau į Angliją. Ten dirbau visą vasarą, po to išskridau į Rusiją, ten baigiau mokyklą, po to išėjau į kariuomenę, po to įstojau į universitetą, tada išlėkiau iš pirmo kurso. Norėjau perstoti kitais metais, bet įvyko mokslo reforma ir studijos tapo brangesnės. Paskui sužinojau, kad galima ir tokią pačią kainą mokėti, bet praėjo labai daug laiko, nespėjau perstoti. Teko išeit iš namų.

Per gyvenimą pakeičiau daug skirtingų gyvenamųjų vietų. Gyvenau skirtinguose  miesto rajonuose, buvo tekę ir ant lagaminų pagyvent. Priklauso nuo pajamų. Vieną vasarą ir visai be namų buvau. Tada faina, šilta, gali palapinėje miegoti. Ir nakvynės namuose gyvenau dvejus metus. Turiu įvairios darbo patirties. Kambarius, aplinką tvarkiau, statybose esu dirbęs. Žolę roviau, garažus ploviau, baldus pernešinėjau. Baigiau virėjo kursus, dirbau virėju daugiau nei pusę metų.

Turiu nemažai skolų, per 10 metų sukaupiau. Daugiausia jos susidarė dėl autobusų bilietų. Taip pat esu ėmęs ne kartą paskolą. Dabar turiu 6000 eurų skolą, bet noriu, kad man nurašytų 4500 eurų. Mat aš buvau benamis, neturėjau registruotos oficialiosios vietos, todėl turėjau teisę važiuoti nemokamai. Tai tikrai nenoriu ir nesiruošiu mokėt. Kai dirbau picerijoj, tai man atlyginimą sumokėjo,  o anstoliai nuskaičiavo 40 – 60 procentų. Tai reikėjo apgaudinėti.

Nueinu į biblioteką, prie interneto. Yra kelios labdaros, nueinu, maisto pasiimu. Grybų parenku. Mėgstu vakarėlius, mėgstu pasitūsint. Mėgstu pinigus. Kažko labai jaudinančio mano gyvenime dabar nevyksta, kartais kyla neadekvačios mintys, kurias sunku apgalvot. Vis tiek būna kas neigiamo, būna, žmogus pagalvoja. O, kad suvokčiau kokią realybę, kad man kažkas blogai dabar, tai nėra taip. Tiesiog reikia pinigų. Dar turiu atidirbt 5 mėnesius pagal sutartį.

Portalas manoteises.lt jungiasi prie kampanijos „Patys kalti?“ ir ragina Seimą keisti tesės aktus taip, kad žmonės, turintys įsiskolinimų, galėtų juos išmokėti. Kampaniją inicijavęs Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklas siūlo mažinti dalį, kuri nuskaitoma nuo darbo užmokesčio, taikyti minimalių vartojimo poreikių dydį bei įpareigoti skolininko skolas tvarkyti vieną antstolį. Taip būtų taupomos administravimo išlaidos, kurios įklampina žmones į dar didesnes skolas, skolininkams liktų lėšų pragyvenimui ir atsirastų galimybė dirbti legaliai, nebijant, kad didžiąją dalį uždarbio teks atiduoti antstoliams. Portale publikuojame žmonių, turinčių skolų ir gyvenančių nakvynės namuose portretus. Ciklą parengė švietimo politikos magistrantūros studentė Agnė Kurpytė ir fotografė Martyna Bakaitė.

Manoteisės.lt

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: