(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Analizuojant kituose Lietuvos miestuose esančias šilumos, šalto ir karšto vandens kainas, aiškėja, kad kauniečiai nėra tarp brangiausiai mokančiųjų, tačiau manipuliuojant skaičiais, kartais tai bandoma įrodyti priešingai.

Vasario 1 dieną įsigaliojo nauja šilumos kaina kauniečiams. Kai šiluma tiekiama iš gyventojams priklausančių individualių šilumos punktų šilumos kaina siekia 22,80 ct/ kWh (su 9 proc. PVM), o tiems gyventojams, kuriems šiluma tiekiama iš tiekėjui priklausančių grupinių ar individualių šilumos punktų, kaina nustatyta 24,08 ct/kWh. Žr. diagramą:

Joniškio, Prienų ir Druskininkų ir dar kelių kitų miestų gyventojams šiluma yra žymiai brangesnė. Pavyzdžiui, druskininkietis turi mokėti 28,12 ct/ kWh, kai šiluma tiekiama iš gyventojams priklausančių individualių šilumos punktų.

Kaunietis kas mėnesį už šaltą vandenį moka 4,46 Lt/kub. m., tuo tarpu Šiauliuose ir Panevėžyje 1 kub. m kaina siekia beveik 5 litus.

Kai karštas vanduo tiekiamas iš gyventojams priklausančių individualių šilumos punktų, vandens kaina siekia 15,58 Lt/kub. m. Jei karštas vanduo tiekimas iš tiekėjo šilumos punkto, Kauno miesto gyventojas sumokės 16,22 Lt/ kub. m. Vilniečiai ir klaipėdiečiai, už analogišku būdu gaunamą karštą vandenį, moka brangiau -16,78 Lt/kub. m (Vilniuje) ir 17,65-8 Lt/kub. m (Klaipėda). Žr. žemiau pateiktą diagramą.

Iki gegužės 1 dienos kauniečiai ir kitų miestų gyventojai turi pasirinkti karšto vandens tiekėją ir aprūpinimo karštu vandeniu būdą. Nuo pasirinkto būdo priklausys galutinė karšto vandens, kuria sumokės gyventojas.

Be to, nagrinėjant pragyvenimo Kaune išlaidas, reikia įvertinti mažesnę būsto nuomos kainą nei sostinėje bei pačią turto vertę.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: