Organizatorių archyvo nuotr.

Kaune dešimtmetį švenčiantis prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ pradėjo plėtros statybas. Statybvietę apjuos beveik pusantro tūkstančio kvadratinių metrų ploto piešinys, kurį jau pradėjo kurti patyrusi menininkų komanda. Piešinys pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą, nes iki šiol tokio ploto  kūrinio niekas nebuvo įgyvendinęs.

„Mūsų prekybos centras pasitinka visus įvažiuojančiuosius į miestą, todėl norėjome, kad ir statybų metu „Mega“ atrodytų patraukliai. Kreipėmės į Kauno menininkus, kurie su entuziazmu pasiryžo sukurti milžinišką paveikslą, apjuosiantį „Megos“  statybvietę“, – pasakoja PLC „Mega“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Meninio iššūkio ėmėsi studijos „Gyva grafika“ dailininkai Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas. Jie žada prie statybvietę juosiančios sienos, kurios bendras plotas yra maždaug penkių teniso kortų dydžio, darbuotis mažiausiai mėnesį – didžioji dalis paveikslo bus užbaigta prieš pat Kalėdas. Menininkai skaičiuoja, kad kūriniui sukurti reikės apie pusės tonos dažų – didžioji jų dalis bus panaudota paveikslo pagrindui, o portretams kurti bus naudojami aerozoliniai dažai.

Organizatorių archyvo nuotr.

„Gatvės menas vis labiau integruojasi  į viešąsias erdves Lietuvoje. Net pakankamai konservatyvūs vyresniojo amžiaus žmonės pradeda skirti kokybiškąją jo pusę, ir tai yra natūralus reiškinys modernioje visuomenėje. „Mega“ yra puikus pavyzdys, kuomet verslininkai bendradarbiauja su menininkais, galvojama ne tik apie komercinę sėkmę, bet tai daroma ir idėjiškai, kuriant pozityvesnę aplinką“, – sako menininkas Žygimantas Amelynas.

Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas ant sienų piešia jau seniai, jų kūrinius gali vertinti skirtingų Lietuvos miestų gyventojai. Kauniečiams šie menininkai gerai pažįstami kaip „Senelio išminčiaus“, apsigyvenusio senamiestyje ant buvusio „Lituanicos“ batų fabriko sienos, autoriai. Šiuo metu kuriamas piešinys – bus didžiausias šalyje.  „Mes nesame girdėję apie kitą tokio masto piešinį Lietuvoje, smagu prisidėti prie šio išskirtinio projekto. Kurti viešoje erdvėje yra labai įdomu, bet taip pat jaučiame ir nemenką atsakomybę – šį piešinį matys daugybė žmonių.  Prekybos centras nėra vieta, kurioje vyksta tik mainai – čia žmonės leidžia laisvalaikį, skiria pasimatymus, dirba, sportuoja, sukuria daug istorijų. Todėl ir piešinys bus spalvingas, jungiantis įvairių pomėgių ir amžiaus žmonių grupes “, – dalinasi Ž. Amelynas.

Organizatorių archyvo nuotr.

Menininkai pasakoja, kad kurdami eskizą, kuriame pavaizduotos skirtingos žmonių emocijos, įkvėpimo sėmėsi  pačiame prekybos centre, kur ilgai stebėjo pirkėjus ir čia pat juos piešė eskizuose. Sukurti visą piešinio eskizą jiems užtruko apie mėnesį laiko.

Didžiausio Lietuvoje gatvės piešinio kūrimo procesą visi norintys galės stebėti „Megos“ automobilių stovėjimo aikštelėje iki pat Kalėdų.

Statybų metu „Mega“ dirbs įprastai, dėl vykdomų darbų koreguojama tik automobilių eismo ir statymo aikštelėje tvarka.  „Megos“ lankytojų automobiliams statyti  papildomai atveriamos parkavimo aikštelės prie „Senukų“ biurų  – darbo dienomis nuo 18, o savaitgaliais – nuo 8 iki 24 val.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: