Organizatorių archyvo nuotr.

Šv. Kalėdos – tai laikotarpis, kai į kiekvienų namų duris pasibeldžia stebuklai. Artėjančiu stebuklu jau trečius metus iš eilės „KEROL“ organizacija ragina patikėti Kauno mieste gyvenančias ir nepriteklių jaučiančias šeimas, o kitus Kauno miesto gyventojus – prisidėti prie stebuklų įgyvendinimo.

„KEROL“ – tai nesiekianti pelno organizacija, kuri veikia tik kilnių savanorių ir kitų geros valios žmonių dėka. Jau kuris laikas pagrindinė organizacijos veikla yra labdaros organizavimas stokojančioms šeimoms. Trečius metus vykdomos labdaringos daiktų surinkimo akcijos „Daiktų kelionė“ metu, žmonės kviečiami aukoti įvairius nebereikalingus, bet naudoti tinkamus daiktus nepasiturinčioms, gausioms, nepilnoms šeimoms, neįgaliesiems bei kitiems gyvenimo nuskriaustiems asmenims. Daiktų kelionė vyksta ne tik per Kalėdas, bet ir ištisus metus, o siekdami spręsti dvi visuomenėje kylančias problemas – gamtos taršos augimą ir skurdą, tiesiog stengiasi teisingai paskirstyti turimus išteklius. Juk tiek daiktų, kurie dažnai išmetami, dar gali pasitarnauti pagal paskirtį.

Sunkiai gyvenančių šeimų skaičius nemažėja, todėl skatindami bendruomeniškumą, organizacija siūlo dalintis su tame pačiame mieste gyvenančiais, nepriteklių jaučiančiais asmenimis. Šis požiūris visuomenėje nėra naujas, tačiau daug kas tiesiog neturi laiko ar kitų galimybių racionaliai panaudoti atlikusius nereikalingus daiktus. Dažnai kyla klausimai: Kam padovanoti? Ar tikrai dovanojamas daiktas nukeliaus tam, kam to tikrai reikia? Kaip pristatyti daiktus stokojantiems asmenims? „KEROL“ žino atsakymus į šiuos klausimus ir taip palengvina kiekvieno dovanotojo rūpesčius. Kadangi bendradarbiauja su gausių šeimų asociacija „Vaivorykštės taku“, Motinos ir vaiko labdaros ir paramos fondu „Aušta“, Kauno miesto neįgaliųjų draugija, Vilijampolės socialinės globos namais, vaikų dienos ir krizių centru ir kitomis organizacijomis, organizacija nuolatos mato šeimų nepriteklių ir girdi prašymus padėti konkrečiais daiktais. Šios organizacijos remėjai neretai suteikia transportą „Daiktų kelionės“ vykdymui, todėl esant būtinybei, gali padėti dovanojantiems ir daiktus atvažiuoti paimti patys. Jie padeda daiktams lengviau, greičiau pasiekti naujuosius šeimininkus, taip užtikrindami, kad dovanoti daiktai atitenka tik  labiausiai paramos poreikį jaučiantiems asmenims: „Jei turite jums nebereikalingų daiktų, susisiekiate su mumis, susitariate dėl daiktų perdavimo laiko bei vietos ir gaunate neapsakomo džiaugsmo, už atliktą gerą darbą visuomenei“, pasakoja „Daiktų kelionės“ koordinatorė Monika Šertvytytė.

KEROL 2

Organizatorių archyvo nuotr.

Dažniausiai artėjančios žiemos šventės daugeliui suteikia papildomo noro užsiimti geranoriška ir nesavanaudiška veikla. Šia proga galima surinkti daugiau daiktų vargstantiems, taip juos pradžiugindami artėjančių švenčių proga. Organizacija vykdo viešas daiktų surinkimo akcijas, kurios yra puiki proga atnešti nebenaudojamus daiktus bei plačiau susipažinti su jų vykdoma veikla.

Artimiausia „Daiktų kelionės“ akcija vyks š.m. gruodžio 11d., nuo 12:00 – 18:00 h Laisvės alėjos ir Vasario 16 g. sankirtoje, kur kviečiami visi nespėję ar dar neturėję galimybių paaukoti.

Sėkmingai praėjusi pirmoji vieša „Daiktų kelionės“ akcija parodė, kokie neabejingi ir geranoriški yra Kauno mieste gyvenantys žmonės. Laisvės alėjoje įkurtame daiktų surinkimo punkte, „KEROL“ organizacijos nariai sulaukė nemažai žmonių, kurie palankiai vertino mūsų vykdomą veiklą bei noriai dovanojo daiktus nepasiturinčioms šeimoms: „Labai džiaugiamės, kad po įvykusios akcijos sulaukėme nemažai žmonių skambučių, bei laiškų ne tik iš Kauno, bet ir iš kitų Lietuvos miestų gyventojų – žmonės kreipėsi, norėdami paaukoti šeimoms ir didesnius daiktus: baldus, buitinę techniką, kompiuterius bei televizorius.  Norime nuoširdžiai padėkoti asmenims, dovanojusiems tiek reikalingų daiktų. Taip pat tariame AČIŪ  rėmėjams, be kurių būtų sunku padaryti tiek gerų darbų. Vienykimės  ir kurkime visuomenės gerovę kartu“, sako „Daiktų kelionės“ koordinatorė Monika.

Organizacija tikisi, jog vis daugiau žmonių išgirs apie vykdomą akciją,  prisijungs dalintis gerumo dvasia. Daiktų surinkimo akcijos metu kiekvienas norintis galės dovanoti nenaudojamus daiktus, dalyvauti fotosesijoje, kurioje nusifotografavę šalia „Daiktų kelionės“ stendo turės galimybę laimėti šiltą prizą! „KEROL“ komanda kviečia nekaupti ir neišmesti nebereikalingų daiktų: „Geriau palydėkime  juos į kelionę, kur seni daiktai atras naujus šeimininkus. Padėkime sutikti džiugesnes Kalėdas tiems, kas tikisi sulaukti tikrojo stebuklo“, sako akcijos organizatoriai.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: